2014. aasta TOP 5 läbikukkumist

2014. aasta TOP 5 läbikukkumist

Michael Bay


Kes oleks arvanud, et 2014. aasta algab Samsungi ning üleilmselt tuntud märulifilmide režissööri Michael Bay jaoks selliselt nagu see algas. Muidu edev ja ennast suure publiku ees mugavalt tundev Bay ei saanud CES 2014 raames peetu Samsungi pressikonverentsil hakkama uue teleri reklaamimisega. Lisatud video tõestab hästi, et rambipalavik võib tabada ka filmitööstuses tegelevaid inimesi.

Google Glass

Pildil on Google'i nutiprillid

Pildil on Google’i nutiprillid


Veebruaris saime proovime Google’i nutiprille Glass. Kuigi tehnoloogiliselt on prillid huvitavad saab neid pidada läbikukkunuks. Seda seetõttu, et uuendusliku toote tootja on korduvalt lubanud, et prillid jõuavad vabamüüki hiljemalt 2014. aasta lõpuks. Lõpp on käes ja prille (rahvusvaheliselt) vabamüügis ei ole.

Apple iCloud leke

iCloud
Septembri alguses teatasid häkkerid, et iCloudi pilveteenuses olevat turvaviga ära kasutades said nad ligipääsu paljude kuulsate filminäitlejate kontodele. Pärast esimesi teateid selgus, et internetti on lekkinud ohtralt intiimfotosid näitlejannadest nagu nt Victoria Justice, Emily Browning, Kate Bosworth, Jenny McCarthy ja Kate Upton. Hiljem saadi teada, et häkkerite algupärased väited ei olnud vettpidavad. Kuulsuste kontodele saadi ligipääs õngevõtmise meetodi abil.

iPhone 6 Plusi paindumine


Uute iPhone’ide tulekuga üritas Apple iCloudi lekke uudiseid vaigistada. Kahjuks saabusid koos uue seni suurima iPhone’i müügiletulekuga teated, et kallis nutitelefon on teatud asendis väga habras. Bendgate’iks kutsutud skandaal jõudis sinnamaani, et sellest rääkisid kõik rahvusvahelised meediakanalid.

Sony häkk


Ja aasta lõpeb viimase aja ühe suurima häkkimis skandaaliga. Häkkeri-grupeering sai ligipääsu Sony Pictures filmistuudio arvutisüsteemidele, mille käigus avalikustati firma siseinfot ning kuulsate näitlejate palganumbreid. Häkkerid soovisid, et film “Intervjuu” ei jõuaks kinolinadele. Eelmisel nädalal teatas filmistuudio, et terrorirünnakute ähvarduse tõttu ei näe film kordagi kuskil päevavalgust. Skandaali kommenteeris ka USA president Barack Obama, kes leiab, et häkkeritele ei tuleks alistuda.