Android nutitelefoni mustrilukk ei ole turvaline!

Tihtipeale inimesed arvavad enda nutitelefonile mustriluku määramisega, et nende telefon on peale seda lausa “pommikindel”. Üks uurimustöö väidab aga vastupidist.

Norra teadusülikooli teadlane Marte Løge avastas, et enamike inimeste mustrilukud telefonis on ülilihtsalt äraarvatavad häkkerite poolt.

Üle 3000 erineva mustri- ekraaniluku muster algab ühest telefoni neljast nurgast. Täpsemini algab lausa 77% nendest inimestest ekraanilukk ühest nurgast.

Teadlane märkas sammuti seda, et 44% mustri- ekraanilukkudest algab vasakult ülevalt nurgast, muutes väga lihtsak teada saamise, kust ekraanilukk algab.

Lisaks avastas Løge selle, et peeaaegu kõik mustrid koosnevad 5-st punktist.

Niisiis on kokku umbes 7152 erinevat kombinatsiooni kasutusel. Kui kõi kasutaksid näiteks kaheksakohalist mustrilukku, siis oleks lausa 140,000 erinevat kombinatsiooni.

Viimaseks märkas Marte Løge seda, et väga paljud inimesed kasutavad samasugust mustrikombinatsiooni. Seetõttu võiks iga inimene valida endale unikaalse mustri.

Kokkuvõtvalt saan öelda seda, et nutitelefoni turvalisuse tõstmiseks tuleks kindlasti kasutada võimalikult pikka ning väga keerulist (tuleb hakata mälu treenime selle meelespidamiseks ;)) mustriparooli, mis ei algaks ühestki telefoni nurgast või siis saab kasutada 8- kohalist tavalist parooli :).

 

Allikas: PhoneArena

  • Pieter

    Mitte munegi ütlev artikkel. Enamus kui mitte kõik teie postitused on laus jama!!! Võtke eeskuju näiteks http://www.am.ee