Apple leiab, et FBI poolt soovitu annaks neile ohtlikut palju võimu

Apple leiab, et FBI poolt soovitu annaks neile ohtlikut palju võimu

Apple esitas oma ametliku vastuseisu kohtumäärusele, millega nõutakse, et nad aitaksid FBI-l murda lahti San Bernandino massitulistaja Syed Farooki iPhone’i. Ettevõtte esindajad teatasid, et ligipääsu andmine ei piirduks ühe isoleeritud iPhone’i lahti lukustamisega. Samas vastuses täpsustati, et sellise ligipääsu andmine annaks FBI-le ohtlikult palju võimu.

Esitatud kohtumäärus seoti FBI poolt 200 aasta vanuse All Writs Act seadusega, mis Apple’i kohaselt ei ole enam piisavalt pädev. Apple’i väitel ei toeta ükski USAs kehtiv seadus piiramatu ligipääsu andmist nutiseadmetele. Lisaks leiavad ettevõtte esindajad, et ühekordse pretsedendi tegemisel hakataks seda ära kasutama ka tulevikus teise kaasuste puhul.

Näitena toodi välja, et kui nõustutakse praeguse kohtumäärusega antakse ametivõimudele võimalus saada ligipääs kasutajatele kuuluvate seadmete mikrofonidele ning kaameratele.

Kohtumäärusega sooviti, et Apple looks FBI-le spetsiaalse versiooni iOSi operatsioonisüsteemist, mis annaks neile võimaluse väikse aja jooksul proovida erinevaid PIN-koode ehk avaks õhkra jõu ründe (brute force) võimaluse. Apple leiab, et kui selline tarkvara loodakse, siis on väga suur võimalus, et see langeb kurjategijate või võõrriikide valitsuste kätte.

Kuigi ametivõimud on öelnud, et nimetatud tarkvara kasutatakse vaid ühe konkreetse iPhone’i puhul viitab kõik sellele, et see ei pea paika. Juba praegu soovib FBI erinevate kohtumääruste abil saada ligipääsu veel vähemalt 13 iPhone’ile.

Apple’i vastuseisu lõpus antakse mõista, et kui ringkonnakohus ei viska määrust kohtust välja, siis on ettevõtte valmis minema välja riigikohtusse.