Apple väidab, et nad aitasid ametivõimudel otsida MH370 lennukit

Apple’i ja FBI vaheline erimeelsus on tänaseks jõudnud nõnda kaugele, et seda on hakatud arutama USA esindajatekoja kohtunike komitee ees. Nagu eeldada võib, siis enamus esindajatekoja esindajatest leiab, et FBI poolt soovitu on igati asjakohane ning Apple peaks sellega nõustuma.

Esindajatekoja liige Cedric Richmond läks oma sõnavõtus lausa niikaugele, et tahtis Apple’i esindajalt Bruce Sewellilt teada, mida teeb Apple siis kui neil on piisavalt asitõendeid selleks, et mõne iPhone’i peal hoitakse võimaliku tuumaplahvatuse kohta käivat informatsiooni.

Apple’i esindaja kohaselt teeksid nad endast kõik võimaliku, et leida informatsiooni, mis on selle telefoniga seotud. Sewell kasutas talle määratud aega ära, et tuua välja olukorrad, mil Apple on ametivõimude esindajaid erinevate juurdluste käigus aidanud.

Väidetavalt on Apple aidanud otsida kadunud lapsi ning 2014. aastal jäljetult haihtunud lennukit MH370. Sewelli kohaselt alustas Apple ametivõimude abistamist kõigest tund pärast lennuki kadunuks tunnistamist.

Väidetavalt tehti nimetatud juhtumi käigus koostööd FBI ja mitmete teiste riikide ametivõimude ning sideoperaatoritega.