Apple’i elektriauto peaks valmima 2019. aastaks

Apple’i elektriauto peaks valmima 2019. aastaks

Eelmisel aastal hakkasid Räniorus ehk Silicon Valleys ringlema mitmed kuulujutud, kus väideti, et Apple arendab autot. Kuulujutud said alguse sellest, et õunafirma palkas enda heaks tööle mitu inimest, kes varasemalt töötasid mõne suure ja tuntud autofirma juures. Kuigi kuulujutud vaibusid vahepeal ära, siis The Wall Street Journali väljaande kohaselt tegeleb Apple endiselt auto arendamisega.

Väljaande allikate kohaselt kannab projekt koodnime Titan ning selle raames arendatakse elektriautot. Auto tahetakse valmis saada 2019. aastaks. Kui alguses olevat projektiga olnud seotud kõigest 600 töötajat, siis tänaseks olevat antud luba töötajate arv kolmekordistada.

Väidetavalt soovib Apple arendada täienisti isesõitvat autot, ent esialgu alustatakse tavalisest elektriautost. Projektile olevat roheline tuli antud pärast aastast uuringut, mille käigus hinnati, kui teostatav on Apple’i brändiga auto tootmine.

Tänu LinkedIni abile on teada, et projekti kallal töötavad inimesed, kes on varasemalt olnud Fordi, General Motorsi, Tesla, Volkswageni ning teiste autotootjate palgal. Apple’i elektriauto kuulujutud tulevad ajal, mil mitmed autotootjat on teatanud, et kavatsevad sellele tootekategooriale rohkem rõhku panna.
Hal Apple auto