Apple’i peadisainer kadus firma kodulehelt mõneks tunniks

Apple’i peadisainer kadus firma kodulehelt mõneks tunniks

Täna (17. veebruari) ennelõunal värskendas populaarse nutitelefoni tootja Apple oma kodulehte eemaldades sealt viite Jonathan Ive’ile. Elektroonikatootja kodulehte uurides leiab juhtkonna nimekirjast Tim Cooki, Eddy Cue, Craig Federighi, Peter Oppenheimeri, Dan Riccio, Philip W. Schilleri, Bruce Sewelli ja Jeff Williamsi. Silmnähtavalt puudub nimekirjast viide Apple’i peadisainerile Jonathan Ive’ile.

[baslider name=”Ive”]

Jonathan Ive liitus Apple’iga 1992. aastal. Firma peadisaineriks sai ta 1998. aastal, mil sellele ametipostile määras ta toonane tegevjuht Steve Jobs. Ive’i esimeseks suuremaks saavutuseks oli esimene iMac. Kui teised arvutitootjad paiskasid müügile hallikad, suuri ning koledaid lauaarvuteid soostus Ive disainima midagi nägusat ning värvilist. Värvilised iMacid osutusid väga populaarseks.

Värvilised iMacid aastast 1998.

Värvilised iMacid aastast 1998.

Pärast edu saavutamist vastutab kõigi Apple’i toodete disaini eest just Ive. Tema töödest on mitmetes tootekategooriates võtnud eeskuju paljud konkurendid. Oma hea disainikeele poolest löödi Ive 2012. aastal Buckinghami palees rüütliks. Lisaks tootedisainile määrati Ive 2012. aastal Apple’i poolt vastutavaks ka tarkvara väljanägemise eest.

Tema esimeseks saavutuseks tarkvara osas sai iPhone’idel ning iPadidel töötav iOS 7 operatsioonisüsteem.

Kuigi süsteemi kritiseeriti esmalt väga valjuhäälselt on selle disainiga tänaseks ära harjutud ning seda isegi kiidetakse. Järgmiseks pidavat Ive tooma värskendust iganenud OS X-i süsteemi disaini. Kuna Apple ei ole Jony Ive’i lahkumise kohta väljastanud veel pressiteadet on hetkel veel vara öelda kas see vastab tõele.

Uuendatud kell 14:30

Apple’i peadisaineri Jonathan Ive’i pilt on tagasi Apple’i kodulehel. Apple ei ole juhtumit ametlikult kommenteerinud.

Allikas: Apple