Apple’i patent kirjeldab uudseid ühenduskaableid

Apple’i patent kirjeldab uudseid ühenduskaableid

Apple’i patendid on ajakirjanike ning muude huviliste jaoks hea infoallikas. Juba aastakümneid on huvilised neid jälginud lootuses, et neist tuleb välja mõni saladus. Viimastel aastatel ei ole Apple’i patendid enam erilist kõlapinda saanud, kuid nüüd on see muutumas.

Apple'i patentAjakirjanikud leidsid Apple’i patendi, mis kirjeldab uudset ühenduskaablit, mis lahendab ära mitmeid praeguseid probleeme. Õigupoolest leiti neid patente lausa mitu. Neist esimene kirjeldab lahti nutika kaabli töö, millega saab luua nn jadaühendust.

Kaabli ühendusliidese pesa saab ühendada teisele kaablile järgi ning kogu kupatuse saab omakorda ühendada arvuti või mõne muu nutiseadmega. Sellise ühendusviisiga elimineeritakse praeguse 12-tollise MacBooki suur viga, millel on vaid üks USB-C ühendusliides.

Ühendusliidestes on paremaks ning muvamaks ühendamiseks kasutatud magnetit. Patendiga käivad kaasas ka joonistused, kus on kujutatud erinevaid ühendusviise.
Apple'i patent 3
Teises patendis on mindud veelgi detailsemaks ning seal tuuakse välja, et mitmete erinevate ühenduskaablite mure aitaks ära lahendada universaalne ühendusliides. Arvutis (või nutiseadmes) oleks üks kindel pesa, kuhu saab ühendada Apple’i poolt toodetud liidest. Et sinna liidesesse saaks sisestada USB või muu kuubli peab selle esmalt sisestama adapterisse, milega koos saab selle liidesesse sisestada.

Loodame, et praegu nimetatud patentidest jõuab kasutajateni vaid esimene. Seda seetõttu, et erinevate adapterite omamine on tülikas tegevus.