Apple’il on iOS 9.3 uuendusega suured probleemid

Apple’il on iOS 9.3 uuendusega suured probleemid

Eelmisel nädalal, koos uue iPhone’i esitlemisega, tegi Apple kasutajatele kättesaadavaks iOS 9.3 süsteemiuuenduse. Uus versioon iOSist on seni suurim nn X. uuendus, mis on süsteemile kunagi tehtud. Kuigi iOS 9.3 oli arenduses pikalt ning arendajad said seda juba mitu kuud varem testida, siis selle tulekuga kaasnes siiski üks suur viga.

iOS 9.3 Notes iPhoneMitmed Apple’i seadmete kasutajad on teatanud, et pärast iOS 9.3 peale uuendamist käitub nende kallis nutiseade pärast linkidele vajutamist imelikult.

Kõik sai alguse sellest, kui hakati teatama vigasest Safari veebibrauserist, kuid praeguseks väidetakse, et anomaalia esineb ka teistes äppides. Lingile vajutades ei avane see ning äpp jookseb kokku. Halvematel juhtudel jookseb terve süsteem kokku. Mõned kasutajad on isegi teatanud, et pärast iOS 9.3 peale uuendamist ei saa nad oma seadet üldse kasutada ehk sellest on saanud nn telliskivi.

Kuigi Apple’i kasutajatoe foorum on täis sellekohaseid postitusi ei ole õunafirma seda seni kommenteerinud. Täpset kokkujooksmise põhjust ei osata veel öelda, kuid arvatavasti on see seotud seadmesse installitud äppidega.