Aprilli alguseks on kõigis Rimi kauplustes NFC toega makseterminalid

Aprilli alguseks on kõigis Rimi kauplustes NFC toega makseterminalid

Juba mõnda aega on Rimi kaupluste kliendid märganud, et kaardimakseterminalide juures on väljas sildid, mis viitavad sellele, et Rimi jagab klientidele kontaktivabasid (NFC) toega kliendikaarte. Rimi Eesti Food ASi pressiesindaja Katrin Batsi sõnul alustasid nad klientidele NFC toega kliendikaartide jagamist juba käesoleva aasta algusest.

“Praeguseks hetkeks oleme neid välja andnud enam kui paarkümmend tuhat tükki. Klientidel ei ole kohustust oma vanu kaarte uute vastu vahetada, ent kõik uued või väljavahetamisele minevad kaardid on juba kontaktivabad,” täpsustas Bats.

Tänu sellele, et kontaktivaba kliendikaart kasutab sama tehnoloogiat, mis kontaktivaba pangakaart on mainitud tehnoloogiaga pangakaartide juurutamine Rimi kauplustes väga vaid aja küsimus. Kuigi juba aprillikuu alguseks on kõikides Rimi kauplustes NFC kaardi kasutamisvalmidusega makseterminalid olemas eeldab nende kasutuselevõtt ka pankadega poolset ajaga kaasaskäimist.

Swedbanki ja SEB esindajate sõnul on neil kavas NFC toega pangakaardid võtta Eestis kasutusele veel sel aastal. Rimi pressiesindaja sõnul on NFC kaartide projekt Rimi algatus, mis pole seotud ühegi pangaga ning seda tehakse klientidele mugavama teenuse pakkumise eesmärgil.

A photo posted by Kiip (@kiip.ee) on