Armeenlaste digitaalne patriootlikus: iga kodanik peab kirjutama ühe Wikipedia artikli

Armeenlaste digitaalne patriootlikus: iga kodanik peab kirjutama ühe Wikipedia artikli

Laulva revolutsiooni ajal laulsid eestlased “Maa tuleb täita lastega…”, paljud noored võtsid sellest kinni ning sellele järgnes beebibuum. Kuid, mis võiks olla digitaalse ja infoajastu patriootlik käitumine? Armeenlaste arvates on selleks võrguentsüklopeedia Wikipedia artiklite kirjutamine.

Lõuna-Kaukaasias asuv riik alustas uue rahvusliku kampaaniaga, kus ärgitatakse kõiki armeenlasi agaralt Wikipedia artikleid kirjutama. Kampaaniat toetavad mitmed tipp-poliitikud, ametnikud, kuulsused ning muidu tuntud ja austatud inimesed.

Rahvuskampaaniale pandi väga tabav ja asjakohane nimi – Üks Armeenlane, Üks artikkel. Kampaania eesmärk on suurendada armeeniakeelsete kannete osakaalu Wikipedias ning edendada kultuuri.

Kõik sai alguse märtsikuus YouTube’i videokeskkonda postitatud videost, mida tänaseks näidatakse rahvustelevisioonis ning üle satelliidi levivates telekanalites. Lisaks kodumaal elavale 3 miljonile kodanikule oodatakse kampaanias osalema välisriikides elavaid armeenlasi, keda on hinnanguliselt 8 miljonit.


Allikas: BBC