Arvustus: Canon PowerShot S120

Arvustus: Canon PowerShot S120

Selle aasta suvi saabus minu jaoks positiivselt, seda tänu Canoni pressiosakonna lahkusele. Alustuseks sain neilt pikemaks testimiseks enda kasutusse väga heade näitajatega kompaktkaamera PowerShot G1 X Mark II. Olin kaamerast sedavõrd sisse võetud, et lükkasin selle tagastamist pidevalt edasi. Kuid ühel päeval pidi saabuma see päev, kus pidin endale tunnistama, et võõras vara tuleb tagastada. Raske südamega tagastasin selle pea 1000 eurose kaamera.

Õnneks oli Canoni pressiesindajal varuvariandiks pakkuda nn seebikarbi mõõtudes PowerShot S120. Kuna suvi ei olnud veel õieti alanudki ja peagi oli oodata mitut suurt väliüritust, otsustasin ka selle kaameraga lähemalt tutvust teha.

Loe arvustus lõpuni, et näha, kuidas saad võita Canon PowerShot S120 fotoaparaadi endale päriseks!

Kaamera tehnilised näitajad

  • 12,1 megapiksline, 1/1,7” CMOS sensor
  • DIGIC 6 pildiprotsessor
  • ISO 80 – 12800
  • Ülilaia 24 mm fookuskaugusega, valgusjõulise f/1.8 ava ja 5× suumiga objektiiv
  • 3-tolline puutetundlik LCD ekraan
  • Sisseehitatud WiFi. Kaamerat saab juhtida distantsilt Camera Window rakenduse abil
PowerShot S120

Esmamulje

Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis ega ei olnud väga suurt tahtmist pea 1000 euroselt kaameralt liikuda soodsamale ca. 400-eurosele. Seda just kartuses, et ehk see väiksem ning soodsam mudel ei saa pildistamisega sama hästi hakkama, kui kallim mudel.

Nagu juba eelmise Canoni fotoaparaadi arvustuses sai öeldud, siis põhiliselt kasutatakse tänapäeval pildistamiseks nutitelefoni. Seda teen minagi. Mõte, et pean nüüd mõned nädalad kandma taskus lisaks nutitelefonile ka nn seebikarpi, ei olnud just kõige ahvatlevam.

Pärast mõningast mõtlemist otsustasin, et ei lase end sellest heidutada ja viskan kõik eelarvamused aknast välja. Randmerihm kinnitatud, ning võisin pildistama asuda. Paaril esimesel korral, mil kaamerat kasutasin, ei pööranud sellele erilist tähelepanu, ning suurt imestus- või pettumusmomenti ei saabunud. Tegi pildi ära ja sellega meie esmatutvus piirdus.

PowerShot S120 eest
PowerShot S120 tagant

Lähemalt otsustasin kaameraga tuttavaks saada eestlaste suurima peo, Laulupeo, rongkäigus. Seda pealtvaatajana vaadates oleme me sunnitud üksteise plusside ning miinustega tutvuma. Otsustasin, et tol päeval teen pilte vaid Canoniga ning nutitelefoni võtan taskust välja vaid Facebooki, Instagrami ning muude rakenduste kasutamiseks.

Päikeseline laupäev algas sellega, et pärast kodust lahkumist pidin vähemalt kaks korda katsuma üle, et kas kaamera sai ikka kaasa. Ega ta päris sulgkerge nüüd ka ei ole, aga minu jaoks siiski harjumatult kerge.

Esimesed klõpsud tehtud ja siis võis hakata pilte kaamerast vaatama. Pilte sirvides tundus kahtlane, et sellisel väikesel aparaadil on sedavõrd hea teravussügavus. Aga seda ta tõesti on, vaata seda pilti kaamera puutetundlikult ekraanilt, nutitelefonist või kalibreeritud ekraaniga arvutist.
PowerShot S120 ratas

Pildistamine

Erakordset kontserti kuulates oli märkamatult saabunud õhtupoolik ning väljas oli romantiline õhtupäike. Kõik see tegi muidu vaoshoitud eestlased üha rõõmsamaks ja energilisemaks. Rõõmust nutvate ja kalleid inimesi embavate vahel olin mina, kes otsustas tunnete taltsutamiseks teha pausi pildistamise näol.

Kaamera kiirelt taskust välja ja pilt tehtud. Kui minul oli pilt juba tehtud, siis minu kõrval olnud noormees polnud oma suure ja raske peegelkaameraga veel väga kaugele jõudnud. Pärast pilte võrreldes avastasin, et kui ei kavatse pilti suurele lõuendile printida, siis ei pruugi arugi saada kas pilt on tehtud väikese 400 eurose või suure peegelkaameraga.

Lisafunktsioonid

Nagu Canonile, ja ka teistele tootjatele, on tavaks saanud, on tänapäeval paljudele kaameratele ehitatud sisse Wi-Fi ühenduvus. Ei, mitte selleks, et sa saaksid pilte otse Instagrami või Facebooki laadida, vaid selleks, et kaamerat oleks võimalik distantsilt juhtida või siis pilte kiirelt ja mugavalt telefoni või tahvelarvutisse toimetada. Tuleb tunnistada, et see on üks funktsioon millele kaamerat valides ei pööra eriti tähelepanu. Selliseid funktsioone, mis tegelikult ei paku erilist lisafunktsionaalsust, kutsutakse tehnikamaailmas gimmickuteks.

Aga antud juhtul on asi gimmickust kaugel. Wi-Fi olemasolu tuli mitmel korral kasuks. Esmalt siis, kui oli soov pilt kaamerast telefoni saada kohe nüüd ja praegu. Rakendus avatud ning ühendus kahe seadme vahel loodud, oli vaid sekundite küsimus, et pilt oleks telefonis, ning sealt omakorda sotsiaalmeedias. Jah, eks ta natuke petmisena tundub, kui laed Instagrami pildi, mis ei ole nutitelefoniga tehtud.

Nagu ühest ülevalolevast pildist näha, on kaameral valikuketas, mis teeb sätetele ligipääsemise palju mugavamaks ning kiiremaks. Lisaks on objektiivi ümber juhtrõngas, mille abil saab samuti määrata erinevaid sätteid – näiteks suumi, ava suurust, säriaega, teravustamist ja ISO-tundlikkust.

Kokkuvõte

Näidispilte lähemalt vaadates tuleb tunnistada, et ega PowerShot S120 kõige ideaalsem fotoaparaat ei ole. Kuigi pildile salvestatud värvid on ilusad, on kohati märgata, et mõnel pildil on värvid nn üle keeratud. Kuid kui enne pildi jäädvustamist oleks pisut põhjalikumalt sätetega mänginud, oleks saanud seda vältida.

Kui võtta arvesse kaamera hinda, kompaktsust, kõiki võimalusi ning lisafunktsioone, saab kaamerast vaid positiivselt rääkida. Kaamerat kasutades ei jäänud silma ühtegi negatiivset asja, mida selle kohta välja tuua. Pilte teeb kiirelt ning hästi ja akugi kestab väga kaua. Enamikes olukordades on mõnusam kompakt- või peegelkaamera asemel kanda kaasas väikest kõnekeeles seebikarbiks kutsutud fotoaparaati.


Ja nüüd arvustuse alguses lubatud loosimise juurde. Meil on hea meel teatada, et koostöös Canoni pressiosakonnaga on meil võimalus arvustatud kaamera lugejate vahel välja loosida. Täiesti uue ja kasutamata PowerShot S120 fotoaparaadi saab õnnelik võitja endale päriseks. Kaamera loosimisel osalevad need lugejad, kes on nõus selle võitmiseks pisut vaeva nägema. Kaamera võitmiseks tuleb like’ida Kiibi Facebooki fännilehte ning kommentaaridesse tuleb lisada pilt tehnikavidinast, mis leiab sinu arvates suvel kõige rohkem kasutust.

Canon PowerShot S120 fotoaparaadi võidab endale enim meeldimisi/like’e saanud pildi autor. Mäng algab täna, 14. juulil, ning lõpeb 28. juulil. Tarbijamängu täpsemate reeglitega saab lähemalt tutvuda siin.

Head pildistamist ning loomingulist meelt.