Arvustus: HTC Desire 816

Arvustus: HTC Desire 816

Kui senimaani oleme suuresti piirdunud erinevate tehnikatootjate kõrgema klassi telefonide testimisega, siis sel korral otsustasime võtta testimisse HTC ühe soodsama telefoni Desire 816. Kui heita pilk telefoni tehnilistele näitajatele, siis on näha, et algus on paljutõotav ehk näitajad on tal üsnagi head. Kui panna juurde pea 400 eurone hind tundub, et rohkem ei pea mõtlema ja ostu võib ära sooritada.

[pullquote]

Tehnilised näitajad

  • Qualcomm Snapdragon 400 protsessor
  • 5,5 tolline (720×1280) ekraan
  • 13 megapiksline kaamera
  • 8GB sisemälu
  • 1,5GB muutmälu

[/pullquote]Möödunud aastal tõi HTC turule hiljem mitmete auhindadega pärjatud Androidi nutitelefoni One. Kui senimaani seadsid enamus Androidi telefonide tootjaid rõhu vaid telefoni sisemusele, siis HTC otsustas, et välimus peab olema sama tähtis või veelgi tähtsam.

Korpusest oli ära kaotatud plastik ning see oli asendatud alumiiniumiga. Seetõttu oli telefoni hind ka pisut krõbedam. Mitmetest auhindadest hoolimata ei saatnud telefoni suur müügiedu. Selgi aastal toodi välja värskendatud versioon väga heaks peetud lipulaevast – One (M8).

Kuigi praegu arvustatava Desire 816 ja mõlemi One’i (M7 ja M8) vahel on mõningasi sarnasusi, ei saa soodsamat mudelit pidada nn väikevennaks. Põhiliselt just kaamera ja korpuse pärast. Seetõttu oli skepsis telefoni suhtes suur, kuidas saab üsnagi heade näitajatega telefoni müüa sellise hinnaga. Telefoni igapäevaselt kasutades saabus selgus üsna kiirelt.

Desire 816 3
Desire 816 2

Kõlar(id)

Asi, milles telefon kohe kindlasti sarnaneb HTC lipulaevaga, on kõlarid. Telefoni eesotsast vaatavad vastu kaks väga valju, selge ja puhta heliga kõlarit. Tänu sellele ei pea muretsema, et telefoniga mängides blokeerid kogemata mõne kõlari ära ning mänguhelid ei kostu välja. Sama peab paika filmide, seriaalide ning YouTube’i videode vaatamisel.

Kõlareid saab pidada HTC telefonide suurimaks trumbiks. Ühegi teise tootja telefonil ei ole nad nii hea kvaliteediga. Kui telefoni poolt mängitav heli on sulle väga tähtis, siis ongi hetkel valida vaid HTC telefonide vahel.

Kaamera


Tehnilistest näitajatest jääb silma imetlusväärne 13 megapiksline kaamera. Kuid sellega ka imetlusväärsus piirdub. Jah tõesti – pildistamine käib kiirelt ja sujuvalt ning ekraanilt vaadates tundub, et pilt kukkus hästi välja. Kui aga hakata pilti hiljem arvutist vaatama, selgub, et värvid on pisut paigast ära ning üldse on kogu pilt kuidagi nn minema uhutud. Lisaks on märgata, et kaamera ei suuda hästi valgust püüda, ehk isegi väga eredates tingimustes jäädvustab kaamera pilte üsna tumedalt.

Kaamera juures kõige suurema miinusena saab tuua välja nn minema uhutuse. Kõigilt piltidelt jääb silma kohatine udusus, mis jätab väga halva mulje. Kui pildil on mitu väga erineva tonaalsuse ja valgustusega objekti ei suuda kaamera kõiki korrektselt jäädvustada. Küll on punastest katustest saanud roosakad-punased ja valgete pilvedega helesinine taevas on muutunud üheks ähmaseks koguks.

Korpus

Nagu juba mainitud, omab Desire 816 mõningaid sarnaseid jooni lipulaeva One’iga. Üks suurimaid asju, mis ei ole kahe telefoni puhul sarnane, on korpus. Desire’i plastik ei üritagi One’i alumiiniumiga konkureerida. Selles peitub ka saladus miks on telefoni müügihind märgatavalt soodsam. Üllataval kombel ei tulnud esimesel kasutuspäeval plastikust korpuse miinused välja. Kuid pärast põhjalikumat kasutust oli korduvalt tunda nõrka ja ragisevat korpust.

Kui vaadata telefoni tagumist külge, siis on märgata, et korpus justkui koosneks kahest osast ning seda saaks lahti teha. Kuid see ei ole nii, SIM’i ja mälukaardi saab sisestada telefoni küljelt ning akut ei anna telefonilt eemaldada. Või vähemalt ei suutnud mina leida ühtegi naga ega kinnitust, mida tõmmates või vajutades hüppaks korpus lahti.

Just tänu sellele jääb mulje, et telefon ei ole nii tugev, kui ta võiks olla. Et võrdlus oleks ausam, tuleb telefoni võrrelda nt mõne Nokia telefoniga, mis samuti ei ole alumiiniumist valmistatud. See näitab selgelt ära, et ilma alumiiniumit kasutamata saab valmistada füüsiliselt vastupidava telefoni.

Kokkuvõte

Desire 816 testimise käigus jõudsin selgusele, et väikestes asjades võib vahest peituda kasutajamugavus. Viitan hetkel HTC poolt disainitud kasutajaliidesele ning klaviatuurile. Lipulaevu testides ei ole varasemalt neid eriti pannud tähelegi. HTC-le tuleb kiituseks öelda, et need on neil hästi kukkunud välja. Kahjuks on need lisaks väga headele kõlaritele ning heale akukestvusele vaid vähesed positiivsed küljed selle telefoni osas.

Pea 400 euro eest saab telefoni mille kaamera ja korpus on väga nigelad. Aga kuna need on põhiliselt asjad mida tänapäeval nutitelefonist otsitakse, siis peab tõsiselt järgi mõtlema, kas see telefon on sinule just sobiv valik. Aku osas olgu välja toodud, et kui telefonil on ekraan üle 5 tolli, siis on tal juba ka hea aku küljes, seda olenemata tootjast.