Arvustus: LG G3

Arvustus: LG G3

Sel kevadel esitles Lõuna-Korea tehnikatootja LG Londonis pressile oma uut nutitelefonide lipulaeva G3, mis kohati sarnaneb eelmise aasta mudeliga, samal ajal tuues telefoni uusi värskendavaid elemente. Kui möödunud aastal kasutati lipulaeva puhul turunduslauset “õppides sinult”, siis sel aastal kasutatakse fraasi “lihtne on uus nutikas”. Telefoni esitlusel rõhutas tootja telefoni ergonoomiliselt kaarjat Floating Arc kuju, mis pidavat telefoni kasutamise tegema mugavamaks.

Seda lauset esimest korda kuuldes mõtlesin, et mis ujuv kaar, las telefon jäägu telefoniks ja kaarjaid elemente kasutagu arhitektid või mõne muu elukutse esindajad. Kuid pärast LG G3 mitmenädalast kasutamist sain aru, mida turundusosakond mõtles ja olen nendega päri.

LG G3 tehnilised näitajad

  • 2,5GHz Snapdragon 801 protsessor
  • 5,5 tolline (2560×1440) ekraan
  • 2GB muutmälu
  • 16GB sisemälu
  • 13 megapiksline kaamera
  • 3000mAh aku

Esmamulje

Mõned nädalad tagasi sain LG pressiosakonnalt teate, et firma selleaastane lipulaev ootab testimist. No mis siis ikka, kui juba olen otsustanud tehnikast kirjutada, siis peab ka selle ära proovima – ehk mingit erilist suurt tungi või huvi selle testimise vastu ei olnud. Huvi tekitamiseks piisas vaid telefonikarbi nägemisest. Karp meenutab Magnumi jäätise magusalt ahvatlevaid ümbriseid.

Aku laetud ja SIM vahetatud – asume teele. Ilma erilise otsimiseta tervitasid igal sammul G3 head omadused – üliterav suur ekraan, kiire protsessor ja aku. Nende omaduste tõttu leidis telefon isegi kõige palavamatel päevadel suurt kasutust. Ühtkäkki avastasin, et otsin ettekäändeid telefoni kasutamiseks. Ma kas pidin pidevalt checkima Facebooki, Instagrami, Twitterisse või midagi muud telefoniga tegema – sellest loobumine oli raske.

Kaamera

Nagu paljudele teistele minuealistele, meeldib ka mulle pildistada. On tore tõdeda, et piisava valguse käes olles ei pidanud seda hobi G3 kasutades unarusse jätma. Siinkohal tuleb rõhutada fraasi “piisava valguse käes”. Viitan sellega sellele, et hämarates tingimustes jäädvustab G3 pildi väga mürarikkalt. Kuna enamus ajast on Eestis õues kas kottpime või hämar, siis ei räägi see LG telefoni kasuks.

Kui sa aga arvad, et pildistad alati ainult väga heade valgustingimustega kohas, siis ei tohiks see sind heidutada. Asi, mis on hämaras ning valges pildistamisel sama, on kiirus – hetk, mil vajutad päästikule ning pilt on jäädvustatud on väga lühike. Samas on see lühike aeg piisav, et objektid oleksid fookuses. Kiire fookuse eest kannab G3-l hoolt laser. Ja see ei ole mõni “mugav sõrmejäljelugeja”, mis ei lisa telefonile erilist lisaväärtust.

Tarkvara

On tore näha, et tarkvaraliselt on LG suutnud pidada kinni fraasist, mida tavaliselt seostatakse Apple’iga – less is more. Tarkvaraliselt ei ole telefon topitud täis ebavajalikke ja koledaid rakendusi. Kõik vajalik on olemas ja ei midagi enamat. Nagu standariks on saanud, sisaldab igati tänapäevane nutifon ka sisseehitatud sammulugeja äppi ning akusäästu režiimi.

Operatsioonisüsteemi kujundus on ühtaegu piisavalt minimalistlik, tabav, ilus ja käepärane. G3 nähes arvasid mõned tuttavad, et avakuval näidatavad ikoonid on liialt suured, telefoni kasutades ei jätnud ikoonide suurus mulle kuidagi negatiivset muljet.

Korpus

Taaskord ei paku LG korpuse osas erilist üllatust – tavaline plastik, mis näeb metalne välja. Samas jätab ta oma kvaliteedilt palju asisema mulje ühe teise Lõuna-Korea telefonitootja nutifonidest. Nagu juba mainitud, siis Floating Arc ei ole LG igav turundusväljend vaid tõesti jätab telefoni disain nn ujuva kaare tunde. Millegipärast meenutab korpus pisut LG G Flexi oma. Tagakorpusel olevad volüüminupud on palju paremini käsitletavad, kui eelmise aasta lipulaeval, kus olid need kandilisemad.

Kokkuvõte

Olles erinevaid tehnikavidinaid juba aastaid testinud, pole ma seni ühegi puhul midagi sellist kogenud, mida ma eelmisel esmaspäeval, 28. juulil, pidin kogema. Telefonikõned katkesid pidevalt, Chrome’i veebribrauser viskas sussid püsti ning üldiselt teatas telefon, et ma ei meeldi talle ning törtsus igal sammul. LG baltikumi esindaja väitel ei saanud asi olla telefonis vaid pigem operaatoris ning tarkvaras (rakendustes). Samas teatas EMT, et nende leviga erilisi probleeme tol päeval ei esinenud, ehk probleem on telefonis. Õnneks möödus väga palav suvepäev märkamatult ning pisut jahedama ilma saabudes otsustas telefon, et võib minuga uuesti sõbraks saada. See päev oli ka ainus, mil telefoniga esines mingeid erilisi probleeme. Kui aus olla, siis ma ei oska öelda mille kaela selle ajama peaks, suure kuumuse kaela kindlasti mitte.

Kokkuvõtteks leian, et kui praegusel momendil olen sunnitud uue nutitelefoni ostma, ning G3 suur ekraan ei osutu häirivaks elemendiks, siis valiksin just selle. Samas tuleb tõdeda, et juba järgmisel kuul esitlevad mitmed tootjad enda uusi telefone – ehk ost peaks olema väga planeeritud ning kaalutletud. G3 tootekvaliteet, üldised funktsioonid ning kõik muu on piisav, et ta väärib väga hea nutifoni tiitlit.