Arvustus: LG Lifeband Touch

Arvustus: LG Lifeband Touch

Mõned kuud tagasi saime arvustamiseks Samsungi uue fitness-kella Gear Fit. Kuigi kellal on mitmeid puudujääke, leidsime üldpilti vaadates, et antud toode on Samsungil üsna hästi välja tulnud. Pärast Samsungi kella turulejõudmist otsustas teinegi Lõuna-Korea tehnikatootja hakata sarnase funktsionaalsusega fitness-kella tootma.

LG Lifeband Touchil on 0,91-tolline (128×32 resolutsiooniga) puutetundlik OLED ekraan ning erinevate andurite abil mõõdab ta kasutaja poolt läbitud distantsi, kiirust, sammude arvu ning kulutatud kaloreid. Lisaks kuvatakse ekraanil nutitelefoni tulevad kõned ja seadmelt saab valida telefonis mängitavat muusikat.

Erinevalt Samsungi analoogsest tootest lubab LG, et nende fitness-kell toimib kõigi Androidi ja iOSi seadmetega, kuhu on installitud LG Fitness rakendus. Seade ühendub telefoniga Bluetoothi abil.

Esmamulje

IMG_4935Esimest korda puutusin LG Lifeband Touchiga kokku mõned kuud tagasi. Toona ei pööranud ma seadmele erilist tähelepanu kuna LG esindajad ütlesid kohe, et see toode ei ole veel päris valmis ning müügile ei ole seda veel niipea oodata. Sellest hoolimata alustati mõned nädalad hiljem fitness-kella müüki valitud regioonides. Tänaseks on Lifeband jõudnud ka Eestis müügile.

Välimuselt on LG fitness-kell üsna soliidne. Tavaolekus on ekraan puhkerežiimis, selle aktiveerimiseks tuleb kätt liigutada nõnda nagu seda tehakse, siis kui vaadatakse käekellalt aega. Teine võimalus on kasutada ekraani kõrval asuvat nuppu. Lifebandi tehnilisi näitajaid lugedes on elevus suur. Tegu on ühe esimese fitness- või nutikellaga, mis lubab ühe laadimisega pidada vastu vähemalt viis päeva! Kuid kas lubatu vastab ka tõele?

Kasutuses

IMG_4940Kui tavaliselt panevad tootjad akukestvuse osas kas teadlikult või tahtmatult väga metsa, siis Lifebandi lubatud viis päeva peab isegi paika. Pärast esimest laadimist, eelmisel reedel, pole olnud vajadust akut uuesti laadida. Ekraanil kuvatu järgi saab eeldada, et akut on alles veel 50%.

Kahjuks, ja tõesti kahjuks, on Lifebandil aku ainus positiivne asi. Näiteks ekraan on täiesti kasutu. Praeguste päiksepaisteliste ilmadega on sealt võimatu midagi näha. Ainult siseruumides on ekraan loetav, kuid isegi siis on pilt väga tuhm.

Lisaks pea olematule ekraanile kaotab kell telefoniga pidevalt ühenduse. Olen täheldanud, et põhiliselt juhtub see siis, kui telefon ühendub ühest WiFi võrgust teise või kaotab operaatori mastiga ühenduse ära. Miks see nii on, ei oska öelda, loogiliselt võttes ei tohiks see Bluetoothi ühendust häirida.

Kokkuvõte

Lifeband maksab Eestis 149 eurot. Seda on ca. 50 eurot vähem, kui Samsungi sarnane toode. Kahjuks ei ole odavam hind piisav põhjus, miks peaks LG Lifebandi eelistama.

Jah ta väriseb, kui keegi sulle helistab, jah ta loeb samme, jah ta loeb põletatud kaloreid, aga reaalses maailmas on seda võimatu kasutada. Kas tõesti peab ootama külmad, kõhedad ja pimedad talvekuud ära, et Lifebandil oleks praktiline eesmärk olemas? Leian, et ei. Minu suviselt soe soovitus oleks – kuluta need 149 eurot millegile muule.
IMG_4937