Arvustus: LG Wine Smart

Arvustus: LG Wine Smart

Uued nutitelefonid käivad Kiibi toimetusest pidevalt läbi. Mida aastad edasi seda õhemaks, kergemaks ning kiiremaks nad lähevad. Kuid sel korral sattus meie kätte hoopis midagi teistsugust. Telefon, millel on lisaks nutikusele olemas ka klapp ning nupud. Tundub ulme? See on täitsa reaalsus ja me ei ole seda telefoni välja mõelnud. Wine Smart on Lõuna-Korea tehnikagigandi LG üks viimaseid tõelisi wow-efektiga telefone.

Telefon on kaetud mõnusa materjaliga, mis tagab selle, et ta ei kukuks käest. Korpus on plastikust ehk mingit erilist vastupidavust ei tasu telefonilt oodata. Suure plussina saab telefoni tagust eemaldada ning tänu sellele on võimalik akusid vahetada.
LG Wine Smart HERO
Wine Smarti esimest korda proovides oli elevus suur, ta ongi nii lahe nagu kirjelduste järgi tundus. Kõik-ühes, klapp, nupud ja puuteekraan. Totralt naljakas aga samas täiega lahe ning praktiline. Tänu nuppude ja puuteekraani olemasolule saavad selle telefoni kasutamisega hakkama kõik. Küll aga tuleb tunnistada, et mõnusatest klahvidest hoolimata ei ole seal trükkimine sama lihtne nagu see oli omal ajal Nokia 5110 puhul.

Miinuseid otsides saab tuua veel välja ka kaamera nigela asetuse. Pilti tehes peab telefoni väga kummaliselt käes hoidma. Samas ei saa ma üldse aru, et miks on Wine Smartil kaamera. See on üks asi, mis on seal hetkel liiast. Üleliigne on ta seetõttu, et ta on olematu kvaliteediga ehk sellega salvestatud pildid ning videod on alla igasugust arvestust.
LG Wine Smart kaamera
Lisaks kaamerale saab kritiseerida ka telefoni ekraani, mis on nii kehva resolutsiooniga, et silmadel on seda valus vaadata. Ekraani kasvõi korraks vaadates tekib kohe mõte, et kuidas suudavad seda lapsed või pisut soliidsemast east inimesed kasutada. Kujutan ette, et sellise pikslitihedusega ekraan võib neid lausa närvi ajada.
LG Wine Smart loojang
Kokkuvõtlikult saab tõdeda, et Wine Smart on lahe idee, kuid kahjuks jääb teostus poolikuks. Kui LG oleks telefonile pookinud juurde suurema resolutsiooniga ekraani ning kvaliteetsema ja parema asetusega kaamera, siis saaks ta kõigi tehnika armastajate poolt maksimumpunktid.

  • Jorma Tamm

    Kinkisime emale jõuludeks selle telefoni ja tema on küll rahul. Eelmine telefon oli tal pisike klapiga Samsung “mittenutikas”, kuid see hübriid sobib talle esimeseks nutikaks nagu naine kööki. Jah, juba kogenenud nutikasutajaid ajab see telefon pigem ainult närvi, aga algajale sobib see küll, sest toorutseva silitamise asemel saab ka nupuvajutustega telefoniga opereerida.