Juba 2010. aastast saadik toob tehnikagigant Google igal aasta välja ühe või paar uut nutitelefoni, mille tootmisel on tehtud koostööd mõne tuntud elektroonikatootjaga. Erinevalt teistest Androidi nutitelefonidest jooksutavad need täiesti puhast Androidi ehk seadme tootjal ei ole lubatud sinna lisada enda äppe ega kasutajaliidest. Telefonide arendamisel teeb suure osa tööst ära Google, kes ütleb tootjale ette, milliseid tehnilisi näitajaid ning funktsioone nad telefonilt ootavad. Tänaseks on Google Nexus nutitelefonide tootmisel koostööd teinud HTC, Samsungi, LG, Motorola ning Huaweiga.
Tänavu sügisel oli järjekord juba kolmandat korda taaskord Lõuna-Korea hiilguse LG käes. Poelettidele jõudis Nexus 5X, mis on tunamulluse Nexus 5 järeltulija. Kuna Nexus 5 oli soodsa hinna ning kiire jõudlusega võeti see kriitikute poolt positiivselt vastu. Seetõttu oldi tänavuse 5X osas juba eos positiivselt häälestatud. Saime meiegi telefoni testida ning olgu etteruttavalt öeldud, et 5X positiivsed emotsioonid olid reaalses kasutuses kiired kaduma.
Positiivse osana saab välja tuua ka 5,2-tollise ekraani, mis on erk ning selge. Kuigi näitajate poolest on paljudel teistel telefonidel juba märksa paremad ekraanid ei saa öelda, et Nexus 5X ekraanilt jääb midagi nägemata.
Võrreldes eelkäijaga on suur erinevus akukestvuses, kui tunamullune mudel ei pruukinud tervet päeva vastu pidada, siis sama ei saa öelda tänavuse 5X kohta. Isegi väga nõudliku kasutaja käes peab aku piisavalt hästi vastu, et veab ühe päeva välja. Loomulikult oleneb akukestvus konkreetsest kasutusmallist ehk niisama helistades ning sõnumeerides võib aku märksa kauem vastu pidada.Nexus 5X ei ole sobiv neile, kes otsivad nägusat või tugeva metallist korpusega nutifoni. Kuigi ilu on vaataja silmis ning maitse üle ei vaielda julgen väita, et kui tehtaks nutifonide iludusvõistlus, siis 5X ei saavutaks seal kõrget kohta. Disain on igav ning kohati sarnaneb kaks aastat vana Nexus 5-ga. Pisut häirivaks saab pidada ka nn korpusest välja punnitavat kaamerat. On arusaadav, et kogu kaamera riistvara ei mahu muidu korpusesse ära, kuid miks ei võinud siis juba tervet korpust teha veidi paksemaks jääb arusaamatuks. Tänu pisut paksemale korpusele saaks sinna ära mahutada veidi mahukama aku, mis tähendaks, et telefoni saaks ühe laadimisega veelgi kauem kasutada.
Nexus 5X üheks väga suureks plussiks saab pidada uut laabimispesa. Telefonilt on ära kaotatud standardiks saanud micro-USB laadimisvõimalus ning lisatud on uus USB-C tüüpi pesa. Seadmetootjad on leppinud kokku, et USB-C on uus standard ning seda hakatakse kasutama kõigis nutiseadmetes, sülearvutites ning muudelgi seadmetel. Erinevalt vanast micro-USB’st saab uut kaablit telefoni pista mõlemat pidi, tänu sellele ei saa kaabel telefoni kunagi valepidi sisse minna. Kuigi USB-C on väga lihtne kasutada tuleb arvestada, et kõik vanad micro-USB kaablid võib prügimäele viia kuna nendega ei ole enam midagi teha.