Arvustus: Parrot Jumping Sumo Drone

Arvustus: Parrot Jumping Sumo Drone

Parrot Jumping Sumo eest
Kõik me oleme kuulnud lendavatest droonidest võibolla isegi prantslaste firmast Parrot, millel on tootevalikus nn tavakasutajale suunatud mehitamata õhusõiduk Bebop (nüüdseks on juba väljas teise põlvkonna mudel). Lisaks lendavatele droonidele on firma tootevalikus ka nutiseadmelt juhitav mini-robotid. Vahetult enne jõule saime testimiseks hüppava roboti Jumping Sumo Drone. Kuigi nimi viitab droonile ei ole sel õhus lendavate droonidega kuigi palju sarnasusi.

Seadme ülesseadmine ning juhtimine käib nutiseadme abil ning selleks tuleb telefon või tahvel ühendada roboti poolt loodud WiFisse. Loomulikult peab eelnevalt installima Parroti spetsiaalse äpi Freeflight. Kahjuks kehtib enamike Parroti toodete puhul reegel, et WiFi ühenduse loomine ei pruugi alati esimesel ega ka mitte teisel ning kolmandal korral õnnestuda.

Parrot Jumping Sumo lähivaadePärast pikka proovimist saime ühenduse loodud ning robot oli telefoniga ühendatud. Kuid seda suhteliselt lühikeseks ajaks kuna koheselt teavitati, et robotile on saadaval uus tarkvara. Sarnaselt WiFi ühenduse loomisele ei õnnestunud meil ka tarkvara installimine. Esmane ülesseadmine ja tarkvarauuenduse installimine võttis aega julgelt üle 10 minuti. Pidevalt pidi robotit sisse-välja lülitama ning ühenduse uuesti looma.

Kui aga saad kõik korrektselt tööle on edasine väga lihtne. Seadme ekraanil kuvatakse nn juhtpaneel, kust saab robotit juhtida. Robot liigub edasi-tagasi, suudab ümber oma telje pöörata ning ka hüpata. Lisaks on tal kaamera, kõlarid ja mikrofon. Kuigi roboti juhtimine on selge loetud hetkega ilmeb kiirelt, et ta ei ole oma pööramistega just kõige täpsem. Pööramine võiks olla lahendatud sarnaselt edasi-tagasi liikumisele, kus robot liigub sujuvalt, paremale-vasakule pööramine tehakse aga kindlate sammude kaupa.

Praeguseks on kirjeldatud vaid negatiivset osa, kuid robotil on ka positiivseid pooli. Neist suurimaks on meelelahutus. Kui droonid ei ole pelgalt mänguasjad, siis praegu arvustatav robot on just mänguasi. Samas ei saa öelda, et see oleks mänguasi, mille omamist peaks üle 18-aastane häbenema.
Parrot Jumping Sumo küljel
Praktilise poole pealt on Jumping Sumo varustatud kaamera, mikrofoni ning kõlariga. Nende kolme kooslus annab võimaluse sõita teise tuppa ning hõigata kõlarist midagi välja. Mikrofoni abil kuuleb nutiseadmelt roboti poolt kuuldut, see tähendab, et mikrofoni ja kõlari vahendusel saab pidada vestlust teises toas olevatega inimestega. Kaamerapilti saab salvestada kas video või piltidena. Kvaliteet ei ole Parroti lendava drooniga võrreldav aga ajab asja ära küll.

Parrot Jumping Sumo tagant
Suuremat pilti vaadates tuleb tõdeda, et Jumping Sumo on lahe ja põnev mänguasi. Samas tuleb pidada silmas, et selle kasutusvaldkond on üsna piiratud ning hind algab 169 eurost. Seetõttu peab selle ostja tegema endale eelnevalt selgeks, et tegu on mänguasjaga, mis ei tee elu kuidagi kiiremaks, paremaks ega mugavamaks. Ma kordan, tegu on mänguasjaga! Isiklikult soovitan selle 169 eurot kulutada parem mõnele huviringile.