Arvustus: Roccat Tyon

Arvustus: Roccat Tyon

DSCF0594Koostöös Photopointiga saime arvustamiseks Roccat Tyon hiire. Tegu on tõelise „gameri“ unelmaga. Tegemist on mitme nupulise hiirega, millel on Pro-Aim R3 lasersensor koos 8200DPI’ga. Lisaks lubatakse optimaalset skännimist, kuni 30G kiirendusega ja 150ips (3.8m/s).

Tyonil on Easy-Shift tehnoloogia, mis tähendab, et ühe kerge pöidla liigutusega on võimalik muuta kõikide nuppude funktsioone, ehk ühe nupu alla saab seadistada kahe erineva klahvi funktsioonid. Tyonil on ka X-Celerator pöidla kang, mis võimaldab parimat juhtimist ilma kontrolli ohverdamata. Lisaks mängimise hõlbustamisele teeb Tyon kasutajale samal ajal rõõmu ka disko näol, kas siis sinule meelepärases värvitoonis või vahetab värve ise, alustades kollasest, riivates punast ja lillat ning lõpetades rohelise ja sinisega. Valikus on suursugune 16,8 miljonit värvitooni. Värvid vilguvad nii rulliku juures, kui hiire all.

Hiirel on 567KB sisemälu, mis tagab kõikide seadistuste salvestamise ja 32-bitine protsessor. Tyoni jaoks on arendatud eraldi tarkvara, kus lisaks seadistustele on ka Achievement Display, mis kogub infot ja andmeid mängimis ajaloost ning kus on võimalik oma arengul silma peal hoida. Hiirt on võimalik oma äranägemise järgi seadistada nii kuidas hing ihkab. Väga lihtsalt on võimalik erinevate programmide jaoks seadistada erinevad profiilid.

DSCF0597
DSCF0638

Tänu kõrgele DPI’le on Tyonil väga hea tundlikus mida on võimalik lihtsalt seadistada kas siis ühe nupu vajutusega hiirel või tarkvara seadistustes.

Kuna minul naisterahvana on üsna pisike käsi, siis minu jaoks tundus hiir üsna gigantne, kuid isegi väikse käe puhul on hiir väga mugav. Noormeestele peaks hiire suurus paras olema. Kuigi nuppe on palju siis, ükski nupp ette ei jää. Vaikimisi on Tyonil kokku 16 funktsiooni, tänu Easy Shiftile on võimalik neid laiendada kuni 32-ni.

Diskolahendusest hoolimata on hiirel kasutatud klassikalist musta ja valge värvi kombinatsiooni. Värvilahenduse poolest riivab minu silma Roccati logo hiire valge osa peal. Hiirt on võimalik saada ka üleni musta värvi, kus Roccati logo nii silma ei jää.


Hiir sobib mängimiseks erinevate mängudega, kuid kõige paremini sobib ta lennusimulaatorite ning sõjamängudega, näiteks Battlefieldiga, Armed Assault 3 jne. Tyoni eelised tulevad välja ka nt Skyrimi puhul, kus on vaja/hea kasutada palju erinevaid klahve ning jooksvalt muuta hiire tundlikust (võimalik hiir seadistada nii, et tundlikust saab mängu jooksul muuta ühe nupuvajutusega), samas jääb mõnes League Of Legendsi taolises mängus hiire potentsiaal kasutamata.

Kokkuvõtteks saan öelda, et Tyon on oma ca. 100 eurost hinda väärt ning lausa kahju on seda Photopointile tagasi anda. Kui oled vähegi heast mängukogemusest huvitatud, siis see hiir võiks olla üks kandidaat sinu valikus.