Arvustus: Samsung Galaxy K zoom

Arvustus: Samsung Galaxy K zoom

Laps teeb parasjagu midagi väga naljakat, näed tänaval midagi ilusat või ebatavalist. Millise seadme sa esimesena kätte haarad, et moment pildile jäädvustada? Enamus meist teataks valjuhäälselt, et eks ta ikka nutitelefon ole.

Kuna nutitelefonide kaamerad on üha paremaks läinud, on viimastel aastatel olnud languses peegel- ja kompaktkaamerate müük. Sellest hoolimata leiab Lõuna-Korea tehnikahiid Samsung, et turul on kohta ebatavalisena tunduva kaameratelefoni Galaxy K zoom järele.

Muide too “K” tähendab nimes Kamerat, just täpselt sellises kirjapildis nagu ta on praegu välja toodud. Kas sellisel kaameral/telefonil on üldse mingit erilist mõtet? Sellise küsimuse esitasin endalegi, kui sain kõnealuse seadme testimiseks.

K Zoom

Galaxy K zoom 3
Galaxy K zoom 2
Galaxy K zoom 1

Esmamulje

Haha, millega sa räägid? Miks see nii suur on? Kas ta ebamugav ei ole? Sääraseid küsimusi kuulsin sõpradelt, kui nägid mind K zoomi kasutamas. Jah tõesti, sellega tänaval rääkides peab varuma palju julgust ning enesekindlust, et mööduvad inimesed ei vaataks sind imelikult. Sellest enesekindlusest ning julgusest jääb mul vajaka. Korduvalt tundsin end ebamugavalt, kui inimesed möödusid minust nina krimpsutades.

Ilma pikema mõtlemiseta eeldan, et nad mõtlesid endamisi, et see tüüp on küll kuskilt asutusest jooksu pannud või üritab väga ebaõnnestunult kedagi salaja pildistada. Nende inimeste rahustamiseks võin kinnitada, et ei pea paika ei esimene ega ka teine stsenaarium.

Suuruse osas tuleb tõdeda, et suur ta on ja selleks ta ka jääb. Isegi, kui su püksitasku või käekott on põhjatud, on K zoomi seal ebameeldiv kanda. Eriti imelik tundub ta meesterahva püksitaskus. Tänu kahele eelmainitud põhjusele on telefoni kasutamine üsnagi ebamugav ja ebameeldiv.

Pidev tunne, et sind peetakse kellegiks kes sa tegelikult ei ole, ning ebameeldivalt suur kest, on kaks suurimat miinust, mis sel seadmel on.

Galaxy K zoom 4
Galaxy K zoom 5

Igapäevases kasutuses

Mul oli võimalus K zoomi kasutada pisut üle nädala. Nagu ikka jätsin oma põhitelefoni koju ning suskasin SIMi uude seadmesse. Aku laetud ning võisin teele asuda. Igaks juhuks kandsin alati kaasas ka üht micro-USB juhet, et vajadusel saaks kaameratelefoni akut laadida. Tuleb tunnistada, et ma ei pidanudki juhtme järgi nii palju haarama, kui ma seda esmalt arvasin. Vaid kahel korral avastasin kella 18 paiku õhtul, et akut on kõigest 20% jagu veel alles. Kuna koju ei olnud mul plaanis hiljemalt enne kella 23 naasta, oli see piisav põhjus, et akut laadida. Selline juhus tekkis veel ühel korral.

Kui need kaks olukorda välja jätta, siis üldiselt pidas telefoni aku üllatavalt hästi vastu. Tuleb ju siiski võtta arvesse, et tavalise 8 megapikslise kaamera asemel kasutatakse pildistamisel märgatavalt võimsamat ning suuremat pildipüüdjat. See tähendab ka seda, et energiatarve on suurem.

Muus osas toimis telefon nagu üks tavaline nutitelefon ikka. Mingeid muid erilisi vilesid või kellasid ei ole telefonile lisatud. Leian, et nii ongi parem, muidu tarbiks ta energiat veelgi rohkem. Kõlari osas mainin ära, et see on kõige tavalisema kvaliteediga ning ekraan on ka täiesti keskmine ehk ülimat selgust ei maksa sealt oodata.

Kaamera


Lõpuks jõudsime ka kõige parema ning olulisema osa juurde – kaamerani. Just pildistamiseks ongi see telefon mõeldud. Jättes igasugu eelarvamused kõrvale, leian, et tõesti leidub kirjul nutiseadmete turul kohta taolise nutitelefoni jaoks. Ei taha ju igaüks peegelkaamerat omada ning kahe seadme, nutifoni ja kompaktkaamera, kaasa tassimine võib mõnele osutuda tüütuks.

K zoomi kasutades üritasin kogu aeg pidada just sellist sihtgruppi meeles. Usun, et nende jaoks on kiirus, lihtsus ning kasutusmugavus väga tähtis. Kahjuks ei saa nad kolmest mainitust ühtki täisväärtuslikult kogeda. Kiiruse all mõtlen seda, et kaamera käivitub kiirelt ning ka pildi saab kiirelt tehtud. Kahjuks võtab kaamera käivitumine oodatust kauem aega, aga kui ta on juba pildistamisvalmis, siis ta teeb klõpsu kiirelt ära.


Kaamera kiireks käivitamiseks on telefoni küljele pildistamiseks eraldi päästikunupp tehtud. Minu üllatuseks ei piisa vaid sellest, kui seda korraks vajutada – seda tuleb hoopis pikemalt all hoida. Ka ei toimi päästik siis kui telefonile on ekraanilukk määratud. Kui aga pildistamissoov on suur ja kood ei tule kohe meelde, piisab sellest, kui libistad ekraanil olevat kaamera ikooni. Tänu sellele jäi mulle mulje, et hetkel on tarkvaraliselt päästikunupu kasutamine ekraaniluku režiimis keelatud aga vajadusel saaks selle tarkvarauuenduse abil aktiveerida – loodame, et Samsung teeb seda.

Lihtsuse osas meeldiks mulle, kui asjad oleks praegusest veelgi lollikindlamad ja lihtsamoelisemad. Leian, et mida vähem on pildistamisel igasugu tarkvaralisi lisavõimalusi, seda lihtsam on ka pildistada. Eks see ole suuresti kinni pildistajas, aga mulle isiklikult meeldib lihtsus. Kasutusmugavuse lööksin ühte patta koos lihtsusega.

2014-06-16 16.36.09
2014-06-16 16.36.01
2014-06-16 14.05.52

2014-06-16 14.05.44
2014-06-16 13.30.23
2014-06-16 13.30.18

2014-06-15 15.55.27

Kokkuvõte

Pea 550 eurot ja sa saad endale nutitelefoni millega saab teha väga kvaliteetseid pilte. Sellisele telefonile on kindel kasutajagrupp, kes ei lange praeguste nutitelefonide valikute alla. Enne telefoni soetamist pea meeles, et väga tiheda kasutamise puhul ei pea aku tervet päeva vastu, telefonil on hulgaliselt tarkvaralisi lisavõimalusi, millest enamust sa ei kasuta kordagi ning sellega saab Instagrami laadida senisest palju kvaliteetsemaid pilte. Kui leiad, et pildistamine on esmatähtis, siis võid K zoomi julgelt osta. Sa ei pea kartma, et tänu rohkete megapikslitega kaamerale ei ole tegu enam nutitelefoniga.