Arvustus: Samsung Galaxy S6 edge+

Arvustus: Samsung Galaxy S6 edge+

Sel kevadel üllatas Samsung tehnikahuvilisi, kui esitles uut nutitelefoni Galaxy S6 edge, mil oli kahelt poolt kaardus ekraan. Kuigi see ei olnud kaugelti esimene Samsungi telefon, mil oli kaardus ekraan on S6 edge esimene, mil oli ekraani painutatud mõlemalt poolt. Ligikaudu pool aastat pärast Galaxy S6 edge esitlemist leidis Samsung, et turul on nõudlus veelgi suurema ekraaniga telefoni jaoks. Nõnda jõudiski septembris müügile uus Galaxy S6 edge+, mil on eelmisest mudelist 0,6 tolli suurem ekraan.Tehniliselt peitub kahe telefoni erinevus kõigest ekraanisuuruses, veidi mahumakas akus ning muutmälus, mida on uuel 1GB jagu rohkem. See tähendab, et endiselt ei saa telefonil akut vahetada ning ei ole pesa, kuhu saaks mälukaarti sisestada. Samsungi sõnul äratab 5,7 tolline ekraan ellu kõik, mis sel kuvatakse ning suurest ekraanist hoolimata mahub telefon kätte imepäraselt. Kuid, kas see peab paika ka reaalses elus?

Samsung Galaxy S6 Edge+ 6

Ilma ühegi kõhkluseta saab kindlalt väita, et Galaxy S6 edge+ on väga nägus telefon, juba kaugelt vaadates peegeldab vastu selle kaunis disain. Tänu oma ümaratele servadele meenutab korpus paari aasta tagust Galaxy S3. Kui võtta telefon kasvõi korraks kätte on selge, et korpus on sel telefonil väga vastupidav ning tugev. Telefon on ääristatud alumiiniumiga ning tagus on kaetud klaasiga. Iseenesest on alumiinium ning klaas hea kooslus, kuid kahjuks on tänu klaasi kasutamisele s6 edge+ üks suur rasvaste näpujälgede magnet. Näpujäljed jäävad korpusele ka siis, kui käed ei ole eriti mustad. Tänu klaasist tagusele on see üks suur peegelpind, mis kindlasti meeldib neile, kes soovivad endlite tegemiseks kasutada kvaliteetsemat tagakaamerat.Hoolimata tõeliselt ilusast ning kvaliteetsetest materjalidest on sel siiski väga suur miinus. Tänu suurele ning kumerale ekraanile, ümaratele servadele ja klaasile on telefoni kasutamine ülimalt ebamugav. Käes hoides meenutab ta rohkem niisket seepi, mis on kohe kraanikaussi kukkumas. Telefoni taskust võttes oli mitu korda tunne, et nüüd kohe kohe kukub ta maha, õnneks midagi taolist siiski ei juhtunud.

Nii nagu ei saa S6 edge’i puhul kasutaja ise vahetada akut ning lisada microSD mälukaarti ei saa seda teha ka praegu arvustataval telefonil. Küll aga toetab telefon Qualcommi kiirlaadimist ehk aku vahetamine ei olegi enam väga aktuaalne teema. Lisaks saab seda spetsiaalse laadimisaluse abil laadida ka juhtmevabalt.

Nagu suurtel telefonidel on tavaks saanud ei pea ka S6 edge+ puhul kartma, et selle aku saab keset päeva tühjaks. Kasutades telefoni surfamiseks, YouTube’i vaatamiseks, muusikastriimimiseks, pildistamiseks ning kõigeks muuks peab ta ühe päeva ilusti vastu. Tuleb üle korrata, et akukestvus oleneb suuresti kasutusest, mida rohkem telefoni erinevaid võimalusi kasutada seda vähem peab aku vastu.Pikkade rongisõitude tõttu meeldib mulle telefonist aegajalt mõnda ca. 20 minutilist videot vaadata. Tuleb tõdeda, et tänu Super AMOLED (2560 x 1440) ekraanile ei muutunud see kordagi tüütuks. Küll aga hakkasid üleujuvad servad pilti ebaloomulikult moonutama ning see ei ole üldse meeldiv vaatepilt.

Kahjuks ei ole Samsung endiselt Androidi disaini rahule jätnud ning taaskord ilutseb muidu hea operatsioonisüsteemi peal kole ning raskesti kasutatav TouchWiz kasutajaliides. Õnneks saab selle paari äpi abil asendada mõne muu kasutajaliidese vastu. Siinkohal kasutaks võimalust ning esitaks Samsungile palve – palun jätke Androidi disain rahule!

Positiivse osapealt saab Samsungi kiita kiire telefoni tootmise eest. Ühtki tegevust toimetades ei kohanud kordagi olukorda, kus mõni äpp oleks ära hangunud või telefon ei oleks tulnud selle jooksutamisega toime. Kiiruse tagab Exynos’i protsessor ning 4GB muutmälu. Kuigi telefon on kiire tundub, et tarkvaraliselt on tal hetkel midagi paigast ära. Nimelt läheb telefon mõningaid äppe kasutades ebameeldivalt soojaks.Huvitaval kombel ei saa üheselt öelda, et kaamera oleks hea või halb. Hea valgusega kohtades saab kaamera oma tööga väga hästi hakkama. Ka ei paku talle probleemi makropiltide tegemine, küll aga muutub asi hämaras. Nagu testpiltidest näha on mõni hämaras tehtud pilt suhteliselt hästi välja kukkunud aga mõni teine ei kannata kriitikat.

Hoia hinge kinni palju tahad, osad hämaras või lausa pimedas tehtud pildid on väga udused, samas hetk hiljem tehtud pilt võib olla väga fookuses ning selge. Telefoni kasutades ei saanudki lõpuks aru, et miks on paari sekundiliste vahedega tehtud pildid väga erineva kvaliteediga. Kui hiljuti sai ilutulestikku edukalt pildistatud LG G4 abil, siis Galaxy S6 edge+ ei saanud sellega üldse hakkama.