Arvustus: Samsung Galaxy S7/S7 edge

Videoarvustus
Video ja montaaž: Andri Koolme
Tekst: Ronald Liive
Muusika: Ta-ku – Higher (Flume Remix)

Jälle on käes aeg, mil Samsung on saanud valmis oma uue tippklassi nutitelefoni, uue põlvkonna Galaxy S seeria telefonid S7 ja S7 edge’i. Telefone tutvustati Barcelonas toimunud suurejoonelisel pressiüritusel veebruari lõpus. Loetud päevad pärast esmaesitlust olid esimesed telefonid juba Eestis ning meiega saime mõlemid eksemplarid endale arvustamiseks.

Disain ja korpus

Heites telefonidele kiire pilgu on ilmselge, et välimuselt ei ole neil mulluste mudelitega suurt erinevust. Kuigi see suuresjoones peab ka paika on disaini ning korpuse osas tehtud väikseid muudatusi, mis teeb nt S7 edge mudeli käsitlemise veidi mugavamaks. Nimelt on mainitud telefoni tagakaas veidi kumer.

Tänu sellele, et telefon on disainilt praktiliselt sama eelmise põlvkonnaga on ilmne, et tegu on nn vahepealse S mudeliga ehk kiirendatud ja parandatud versiooniga. Ajal, mil turule on jõudsalt tunginud mitmed Hiinast pärit tootjad, kes kasutavad klientide püüdmiseks laialdasi vahendeid on kurb näha, et Samsung on jäänud loorberidele puhkama.

Samas on disain hea ning käepärane, lihtsalt see fakt, et konkurendid vähemalt üritavad teha midagi huvitavamat viib ka S7 seeria maine alla.

Foto: Ronald Liive

Foto: Ronald Liive

Tarkvara

Sarnaselt disainile valmistab pettumuse ka tarkvara. Esmalt jääb silma Samsungi mitte kõige nägusam TouchWiz kasutajaliides. Kuid sellest veel halvem on 8GB jagu eel-installitud äppe. Kui need äpid oleksid vajalikud ning praktilised, siis ei oleks selles eel-installimises midagi negatiivset aga üldjuhul on tegu selliste äppidega, mida ei kasuta enamik meist kunagi.

Äppide eel-installimise põhjus peitub ilmselt selles, et Samsung soovib kasutajate aega säästa tüütu installimis protsessi kaotamisega. Kahjuks ei ole nad arvestanud sellega, et nende poolt valitud äpid ei pruugi suurele osale kasutajaskonnast üldse meeldidagi või vajalikud olla.

Järjekordselt tuleb Samsungi telefoni arvustades tõdeda, et nad võiksid võtta eeskuju nt Sonyst, kes on andnud kasutajatele vabad käed telefoni modifitseerimise osas. Kui Samsung annaks kasutajatele telefoni esmasel käivitusel valiku valida kasutajaliidese ning eel-installitud äppide vahel, siis võidaksid nad endale juurde mitmeid uusi kliente.

Sellist valikut pakkudes oleksid nad Androidi maailmas üks arvestatavaid teerajajatest teistele tootjatele. Kui aga vaadata tõele näkku, siis on ilmselge, et Samsung ei kavatse millegi nii drastilisega hakkama saada.

Positiivsena saab tuua välja nn mänguri-režiimi, mille aktiveerimisel lülitatakse välja telefoni alaosas olevad nupud. Sellega tagatakse olukord, kus keset mängimist ei saa mängust kogemata välja minna. Lisaks sellele saab mänguri-režiimis salvestada ekraanil toimuvat videofaili. Kuna see funktsioon on kasulik vaid väga väiksele osale kasutajaskonnast saab selle liigitada nn gimmicku ehk ebavajaliku funktsioon alla.

Samsung Galaxy S7 kiip.ee tagant

Sõrmejäljelugeja

Kui disain ja tarkvara ei jätnud Galaxy S7 ega S7 edge’ist just kõige paremat muljet, siis sõrmejäljelugeja puhul on asjad teistmoodi. See on üks suurimaid plusse, mis antud telefonidel on. Selle kiirus ning täpsus on vaid aastaga teinud hämmastavalt suure hüppe.

Kui Samsungi eelmise põlvkonna tippklassi telefoni puhul tekkis olukord, kus sõrmejäljelugeja kasutamine oli tüütu, siis nüüd on see lausa lust ja lillepidu. Galaxy S7 ja S7 edge’i sõrmejäljelugeja kiirust ning täpsust annab võrrelda iPhone’iga, mida on seni peetud kõige täpsemaks sõrmejäljelugejaga nutitelefoniks.

Kaamera

Nagu näidispiltidest näha on kaamera kõikuva kvaliteediga. Valges ning heades valgusoludes on pildid väga hea kvaliteediga. Mida hämaramaks tingimused lähevad seda halvemaks ka jäädvustatud pildid. Kuna suur osa aastast on Eestis õues pime, siis on väga oluline, et telefon saaks pildi ka neis tingimustes ära jäädvustatud. Kahjuks ei tule S7 sellega just kõige paremini toime.

Küll aga saab kiita kaamera kiirust. Jäädvustades kiirelt liikuvaid objekte, nt jooksvat koera, on hämmastav, kui selgelt ning kiirelt on pilt jäädvustatud. Täpsuse mõttes täpsustame üle, et viimased laused kehtivad vaid väga valges ning selges jäädvustatud piltide kohta.

Oma silm on kuningas – vaata Galaxy S7 edge’i töötlemata näidispilte:

Aku

Veel üheks positiivseks osaks on aku, mis teeb silmad ette paljudele konkurentidele. Isegi väga nõudliku kasutamise puhul pidasid meie testis olnud telefonid vastu ühe päeva nõnda, et südaööks oli akut alles ligikaudu 20 protsenti. Aku kiiremaks ning suuremaks kulutamiseks proovisime telefoniga mängida erinevaid mänge, striimisime muusikat ning videot ja surfasime netis. Kõigest sellest hoolimata ei juhtunud kordagi olukorda, kus akut oleks pidanud keset päeva laadima.

Võttes arvesse, et suur osa kasutajaid ei kasuta telefoni nii suures mahus, siis võib eeldada, et tagasihoidlikuma kasutamise puhul peab aku veelgi paremini vastu. Kui isegi mõnel kasutajal peaks tekkima olukord, kus peab telefoni keset päeva laadima, siis tänu kiirele laadimisele saab juba paari minutiga akut piisavalt laetud.

Kui juba laadimisest räägime, siis mainime ära telefoni ühe kõige suurema miinuse – Micro-USB laadimispesa. On täiesti arusaamatu, miks on Samsung 2016. aastal otsustanud valmistada telefoni, kus ei ole uut palju mugavamat USB-C laadimispesa. Kui nad oleksid selle lisanud, siis oleks üldmulje Galaxy S7 märgatavalt parem.

Samsung Galaxy S7 Kiip.ee toolil

Vee- ja tolmukindlus

Viimase positiivse osana jääb üle vee- ja tolmukindlus. Kui uskuda Samsungi turundusmaterjale, siis võib Galaxy S7 minna kuni meetrisesse vette lausaks 30 minutiks. Meie testis pidas see fakt isegi paika, senimaani kuni juhtus seletamatu anomaalia. Pärast juba mitmekordset toasooja kraaniveega ülevalamist lakkas telefon töötamast ning muutus täielikult telliskiviks, millega ei saanud midagi teha.

Proovisime erinevaid käivitusrežiime, kuid miski ei aidanud. Pärast ligikaudu 40 minutilist seismist hakkas telefon taas tööle. Milleks meile antud telefon niimoodi käitus ei oska öelda. Eeldame, et tegu on ühe konkreetse telefoni veaga, mis ei ilmne müügitoodetega.

Kokkuvõte

Ja olemegi jõudnud lõppu. Kas ning kellel tasub Galaxy S7 või S7 edge osta? Alustame kohe sellest, et meie soovitus on oodata, vaadates Samsungi seniste telefonide hinnapoliitikat, siis on lähiajal oodata hinnalangust. Hetkel maksavad arvustatavad telefonid vastavalt 720 ning 820 eurot, ehk on päris kallid. Mainime ära ka selle, et esimesed kiired saavad telefoniga kaasa ka Gear VR peakomplekti. Poodi soovitamine kiirustada vaid neil, kel on taskus tõesti vana telefon või tung Samsungi uue telefoni järgi suur.

Kuigi telefonil on mitmeid plusse jätab USB-C puudumine, kallis hind ning selle miski X-faktori puudumine pigem halva mulje. Eeldatavasti ei ole Samsungi järgmine tippklassi telefon S8 enam selline pettumus.

7.2 PUNKTI 10-ST

The Good

 • Aku
 • Kaamera
 • Ekraan
 • Tugev korpus
 • micro-SD mälukaardipesa
 • veekindel

The Bad

 • micro-USB
 • Telefonil ei ole midagi uudset revolutsioonilist
 • Teatud kasutuse puhul läheb telefon soojaks
 • Täis eel-installitud äppe
8 ekraan
9 aku
5 disain
7.5 jõudlus
8.5 kaamera
5 tarkvara

Näidispildid

 • ivo

  Üsna nõrgad miinused peale hinna. Hea aku, super prose&ekraan, kiire kaamera ja veekindel. Disain on rohkem maitseasi.

 • Ronald Liive

  Tarkvara on suurim miinus ja see ajab kvaliteedi kolinal alla

 • Mikk

  Innovatsioon puudub ja seetõttu jään lootma Note 6 peale.

 • Kristo Kivisaar

  Kuna Samsung on varasemat välja toonud Samsung Gear VR (S6 ), siis ega ei saanud ju nuppude asukohta + suurusega + pesga enam mängida.

 • Mario Lobanovski

  Tundub suhteliselt nõrk arvustus. Disain sai hindeks 5, alles sai samsung kiita oma hea disaini pärast ja juba peaks seda kardinaalselt muutma? USB-C puudumine on tavakasutaja jaoks kõige väiksem mure. Kaamera üks plusse pidi olema just hämaras pildistamine. Proovin järgi!

 • Ronald Liive

  Disaini pärast sai 5 punkti kuna võrreldes mullusega ei ole erilist edasiminekut toimunud. USB-C puudumine selliselt tipptegijalt 2016. aastal on väga suur möödalaskmine. Meie testis olnud telefon jäädvustas tõesti hämaras üsna kehvasid pilte (galeriist on neid pilte võimalik vaadata).

 • Andrei

  Kui võrrelda iPhone 6s või SE Samsung galay s7-ga, siis ikka galay s7 on 3x üle. Kuid, selle juures ei meeldi see, et kaamera on pisut kehvem, kui galxy s6 oma. Kui galaxu s6 on 16 MP, siis s7 jalle 12 MP. Kuid pole märgatavalt halvem, sest üldiselt seda erinevust tavakasutaja ei märkagi. See artikkel, mis on üleval kirjas, ütleks ei vasta pooleldi tõelegi. Võimalik, et postituse autor on mingi Apple fänn, mitte erapooletu. Kuid väga suur osa on kiita android 6.0, mis on mugav, kiire. Ekraan on maailma parim, aku on väga hea. Lisaks, mängimise ajal saab välja lülitada alumised “back” ja “töötavad rakendused” jms nupud välja. Ka tehnoloogiliselt on Samsung 3x parem, kui Apple iPhoned. Samsungite puhul, nendel on hind sellinne normaalne, kuid kipub ka hakkama oma tooteid ülehindama. Aga Apple hindab oma tooteid liiga üle.