Droonitootjad laskusid tulisesse kohtuvaidlusesse

Eelmisel nädalal alustasid kaks tuntud droonitootjat DJI ning Yuneec tulist kohtuvaidlust. Kaasuse lükkas käima DJI, kes esitas California kohtus kaebuse Yuneeci üle, kes väidetavalt on väärkasutanud kahte DJI-le kuulunud patenti.

Esimene patent kirjeldab süsteeme ning meetodeid objektide jälgimiseks jälgimiseks ning teine vahetatavaid kinnitussüsteeme. DJI palub kohtult, et Yuneec peataks toodete müügi, mis kasutavad nimetatud patente.

DJI esitles hiljuti Phantom 4 drooni, mis suudab jälgida objekte ning neile otsalendamist vältida. Sarnase tehnoloogiaga drooni esitles Yuneec juba tänavu jaanuaris CESi messi raames. Kuigi Yuneec esitles enda drooni esimesena ei ole see veel tänaseni müügile jõudnud.

Kui DJI on nimetatud tehnoloogia ise välja arendanud, siis Yuneec teeb koostööd Inteliga, kes on arendanud takistusi märkavad RealSense kaamerad.

Praegune kaasus on esimene tõsiseltvõetav kohtuvaidlus droonitootjate vahel. Kuna kaasus esitati California kohtus piirduks võimalik müügikeeld esialgu USA-ga.