E-sigaret nakatas arvuti pahavaraga

E-sigaret nakatas arvuti pahavaraga

E-sigarettide kasutajate väitel aitavad elektroonilised abilised neil ebameeldivast sõltuvusest vabaneda märksa lihtsamini kui muud abivahendid. Kuigi tervise paranemisele aitavad nad tõesti kaasa, ilmeb nende kasutamisel täiesti teistsugune oht. Internetis on hakanud levima lugu, kus kirjeldatakse ühe suurfirma juhtivtöötajaga juhtunut. Pärast arvuti nakatumist pahavarasse avastasid firma IT osakonna töötajad, et pahavara pääses arvutisse e-sigareti abil.

Piisas vaid sellest, et heausklik kasutaja hakkaks e-sigaretti arvuti USB pesast laadima. Laadimist alustades võttis seadmel olnud pahavara ühendust koduserveriga ning pahavara oligi hetkega jõudnud kasutaja arvutit nakatada. Turvaeksperdi Rik Fergusoni sõnul ei pane see teda imestama. MP3 mängijate, digitaalsete pildiraamide ning teiste USB seadmete populaarsuse kasvades märkas Ferguson, et suur osa neist on pahavaraga nakatunud.

Et sääraseid olukordi vältida, tasuks e-sigaretti laadida vooluvõrgust ning mitte soetada soodsaid tundmatu brändiga tooteid.

Allikas: The Guardian