Eesti 2.0 projekti raames varustatakse 10 Eesti kooli bitimünte kaevandavate arvutitega

Eesti 2.0 projekti raames varustatakse 10 Eesti kooli bitimünte kaevandavate arvutitega

Eile oli Raadio 2 “Tehnikaminutite” saates külas Eesti 2.0 projekti tegevjuht Ede Schank Tamkivi, kes tegi projekti senisest käekäigust ülevaate. Eesti 2.0 projektile andis mullu kevadel aluse Eesti ettevõtja Hardi Meybaum, kes pärast oma ettevõtte müümist maailma juhtivale 3D printimisfirmale leidis, et soovib Eesti haridussüsteemi kaasaegsemaks teha.

Selleks loodi mittetulundusühing Eesti 2.0, mille eesmärgiks on inspireerida koolinoori valima tehnoloogiapõhist tulevikku. Pilootprojekti raames varustati 50 Eesti põhikooli ja gümnaasiumi 3D-printeriga. Tegu on õppekavavälise programmiga, mis on suunatud 6.-7. klassi õpilastele, kuid nagu praktika näitab on sellest kasu lõiganud kõigi klasside õpilased.

Kui seni ei ole Eesti 2.0 pilootprojektist pärast selle lanseerimist eriti räägitud, siis nüüd on selleks taaskord põhjus olemas. Eesti 2.0 tegevjuhi Tamkivi sõnul ei soovi nad jääda ühe projekti põhiseks ettevõtmiseks. Selle kinnituseks on neil lähinädalatel kavas välja kuulutada järgmine projekt, mille raames jagatakse sel korral koolidele bitcoini krüptoraha kaevandavaid arvuteid.

Tamkivi kinnitusel ei ole arvutid mõeldud selleks, et koolid saaksid hakata endale bitimünte kaevandama vaid õpilased saaksid programmeerimise ning krüptovaraga lähemalt tutvuda. Kui 3D printeriga varustati 50 kooli, siis bitimüntide arvuteid jagatakse esialgu 10 koolile. Nagu ka 3D printerite jagamise korral peavad nad ka arvutite saamise vajaduse ära põhjendama. Tamkivi sõnul ei panda kindlaid kriteeriume ette, et arvuteid ei anta nt põhikoolidele või väikekoolidele.

Kiibile teadaolevalt on bitimünte kaevandavad arvutid Eesti poole teel ning nendeks on valitud 350 eurot maksev 21.co nimeline arvuti.

  • trikktrakk

    Kiip.ee aga kus on lugu sellest palju need “kaevurid” elektrit söövad ja et koolidel pole sellist raha olemas, et taolist elektrikulu kinni maksta kui käib mingi kõvem kaevandamine.
    Olen olnud natuke koolidega seotud ja tean seetõttu väga hästi kui piiratud on elektri kasutamine kuna elektri kasutamise eest tuleb maksta kena kopikas.

  • Ronald Liive

    Nagu loos kirjutatud, siis ei ole veel täpselt öeldud, et mis arvutid koolidele antakse. Hetkel on meil infot, et see võib olla 21.co, kuid see ei pruugi valituks osutuda. Seetõttu on ka väga raske öelda, kui palju need arvutid elektrit tarbivad. Kui võtame aluseks, et selleks arvutiks saab olema 21, siis ei ole erilist elektritarvet oodata, sisuliselt on tegu Raspberry Pi analoogiga.

    Trikktrakk, soovitan loo põhjalikumalt läbi lugeda, arvutid ei ole mõeldud selleks, et koolid paneksid need endale krüptoraha kaevandama.