Eesti esimene Apple TV äpp dokumenteerib elu raudse eesriide taga

Eesti esimene Apple TV äpp dokumenteerib elu raudse eesriide taga

Eile jõudis Apple TV App Store’i Eesti teadaolevalt esimene Apple TV äpp. Äpi näol on tegu Eesti fotograafi Arnold Karl Rammo pildikoguga, mis dokumenteerib Eesti elu raudse eesriide taga. Äpi arendas Rammo lapselaps Tanel Teemusk, kes alustas oma vanaisa piltide digitaliseerimist juba üle aasta tagasi.

Enne Apple TV äpi arendamist jagas Teemusk vanaisa poolt jäädvustatud pilte Instagramis, Facebookis ning veebilehel arnoldrammo.com. Rammo fotonegatiivid kogusid keldris tolmu pärast tema lahkumist 1999. aastast saadik. Piltidele on jäädvustatud Nõukogude Eesti igapäevaelu ning kommunistlikut propagandat.

Kuvatõmmis

Kuvatõmmis

Kuvatõmmis

Kuvatõmmis


Teemuski sõnul on ta hetkel ära digitaliseerinud 15 000 kaadrit ning terve kogu suuruseks on ligikaudu 150-200 tuhat kaadrit. Kõige operatiivsemalt näeb uusi kaadreid Instagrami vahendusel.

Teemuski poolt loodud Apple TV äpp jagab tema vanaisa kohta veidi informatsiooni ning kuvab pilte. Pildikogu saab jätta taustal mängima. Lisaks praegu mainitud Apple TV äpile on Teemusk arendanud mitmeid iOSi äppe, tema käsi on olnud mängus näiteks Pocopay ja RMK äppide loomise juures.

Foto: Arnold Rammo

Foto: Arnold Rammo

Apple TV äpp Arnold Rammo