Eesti idufirma otsib innovaatilisele tootele ühisrahastussaidil Indiegogo rahastust

Eesti idufirma otsib innovaatilisele tootele ühisrahastussaidil Indiegogo rahastust

Kuigi enamik Eesti idufirmasid keskendub uute tarkvaraliste lahenduste arendamisele, siis tiim ettevõtlike inimesi lõi füüsilist toodet arendava idufirma Waterflight. Tiimi esimeseks tooteks on treenimist ja lõõgastumist pakkuv vann Swimitation. Vanni tootmiseks otsib idufirma rahalist toetust ühisrahastussaidilt Indiegogo. Vann on suunatud veeteraapiaks ning trennijärgseks lõõgastumiseks. Oma ehituse ning suunitluse poolest on Swimitation mõeldud neile, kes soovivad tegeleda vesivõimlemisega privaatsemalt või kelle jaoks on tervisliku seisundi tõttu üldkasutatavate basseinide kasutamine raskendatud.
4 vanni

Idufirma tiim

Idufirma tiim

Idufirma tiimi kuuluvad Alan Uustal (tiimi juht), Heidi Rajamäe-Parik (idee autor ja leiutaja), Monika Ausmees (füsioterapeut), Andri Sinka (insener), Elena Kantaneva (psühholoog) ja Marko Kantaneva (füsioterapeut).

Toote disaini ning turunduse eest kannavad hoolt Meelis Unt, Tarmo Härmaorg, Tarmo Ojakäär ja Martin Pütsep. Vanni ideele tuli Heidi 2008. aastal, mil ta oli tööst tekitatud stressist väsinud. Ta tahtis pärast väsitavat tööpäeva olla omaette, mitte minna jõusaali või ujulasse. Lapsepõlvest meelde jäänud lumeinglid andsid talle indu vanni leiutamiseks.

Koostöös kepikõnni leiutaja Marko Kantanevaga on välja töötatud spetsiaalsed treening- ja venitusharjutused, mis aitavad vees käsi ja jalgu liigutades hoida töös  ja treenida peamisi lihaseid. Ideest, mis sai alguse lumeingli liigutusest ja vee peal hõljumisest, on peagi saamas reaalsus. Idufirma väitel valmivad esimesed vannid juba käesoleva aasta lõpuks.

”Tänu oma suurtele mõõtmetele, kuid optimaalsele veekasutusele ja vanni integreeritud treenimispingile saab toniseerida kogu keha lihaseid”, teatas Uustal. Tiim leiab, et vanni võiksid klientide tarbeks soetada hotellid, tervisekeskused ja SPA-d. Täiskomplektina hakkab vann orienteeruvalt maksma 13 000 eurot.
Swimitation

Swimitation3

Swimitation2
Swimitation4