Eesti kaupmehed on maailma kõige aktiivsemad bitcoini kasutajad

Eesti kaupmehed on maailma kõige aktiivsemad bitcoini kasutajad

180a79b244a9bcb6f67cca6338cbd9b9Eelmisel nädalal avalikustati artikkel krüptoraha huvilisi ühendava kogukonna veebilehel CoinTelegraph, kus arutletakse bitcoini kasutuse üle. Põhjalikumalt käsitletakse bitcoini kasutamist eri riikide kaupmeeste poolt. Artikli autor Allen Scott leidis, et bitcoin saab olla edukas vaid siis, kui kaupmehed võtavad selle aktiivselt kasutusele.

Scott ootab, et Delli ja teiste tehnoloogiavaldkonnas tegelevate firmade kõrvale hakkavad krüptoraha aktsepteerima ka nn tavapoed. Kasutades coinmap.org lehelt kogutud andmeid koostati edetabel, kus on pingeritta pandud maailma kõige aktiivsemad bitcoini kasutajad. Andmebaas sisaldab infot kauplejate kohta ning edetabelit koostades võeti arvesse elanikkonna suurust.

Huvitaval kombel selgub, et kõigi maailma riikide kauplejatest on eestlased just kõige aktiivsemad bitcoini kasutajad. Coinmapi andmebaasi kohaselt on Eestis kokku 38 kauplejat, kes on nõus tehinguid bitcoinides tegema. See tähendab, et Eestis on 1 bitcoini kaupleja iga 34 627 inimese kohta.

Bitcoinides kauplejate edetabel

  1. Eesti
  2. Sloveenia
  3. Kanada
  4. Holland
  5. Singapur
  6. Austraalia
  7. Soome
  8. Ühendkuningriik
  9. USA
  10. Itaalia

Allikas: CoinTelegraph