Aprillinali: Eesti riik alustab koostöös tehnoloogiaettevõtetega e-riigi tarkvara eksporti maailma

Aprillinali: Eesti riik alustab koostöös tehnoloogiaettevõtetega e-riigi tarkvara eksporti maailma

Koostöös Eesti riigi, Eesti tehnoloogiaettevõtjate ja SA Tallinna Teaduspargiga Tehnopol, alustatakse e-riigi tarkvara eksporti teistesse riikidesse. Esimesteks huvilisteks on osutunud Saksamaa ning Austria, kus on käsil juba tarkvara paigaldamine ja testimine.

Eestis loodud tarkvara kannab rahvusvahelist brändinime CountryOS. Hetkel on tarkvara siiski suures osas Saksamaa riigi jaoks kohandatud, kuid aastal 2017 saab lõplikult valmis ka universaalselt paketeeritud ja iga riigi jaoks töötav e-riigi lahendus. Juba täna on võimalik huvitatud riikidel end esimesteks testijateks registreerida aadressil www.countryOS.com.

CountryOS pakub kõiki Eestis juba kasutusel olevaid e-riigi funktsioone, kuid lisatud on ka mitmeid uusi, just suuremate riikide juhtimisstruktuure arvestavaid funktsionaalsusi. Riigi kodanikud, kes lahendusega liituvad, saavad alla laadida kasutajasõbralikud iOS ja Android rakendused. Need võimaldavad osaleda kõikides seaduseelnõu hääletamistes, anda tagasisidet valitsuse tegevusele ning suhelda reaalsete parlamendisaadikutega läbi mugava chat-lahenduse, mis tagab veelgi efektiivsema ja läbipaistvama riigijuhtimise.

Apple Watch CountryOSCountryOS tarkvara on ehitatud üles selliselt, et sinna saab mugavalt teisi veebiteenuseid külge integreerida. Juba tänaseks on tehtud integratsioonid Eestis tuntud teenustega nagu Transferwise, Teleport ning Fleep.

“Tegu on väga pika ja keerulise projektiga, kuhu olid kaasatud ka Eesti Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium, mitmed valitsuse esindajad ning IKT-sektori esindajad. Arendustöödega alustasime juba aastal 2010 ning tänaseks oleme kontseptsiooni testinud enam kui 10 riigis” lausus Teaduspark Tehnopol esindaja Martin Goroško.
Üks projekti asutajaid, ettevõtja ja startupi Teleport asutaja Sten Tamkivi selgitas: “Teleporti käivitades ja seda mujale riikidesse levitades, oleme tegelikult aru saanud kui kehval tasemel on enamus riikide baasteenused, mistõttu tundus CountryOS arendamine ja sinna investeerimine loogiline ja hädavajalik samm.”

Lahenduse tehnilise külje teostajaks on Thorgate, kes tegelebki innovaatiliste ja uuendusmeelsete lahendusete arendamise ning nendesse investeerimisega. “Tehnoloogia investorina vaatad sa alati 10 aastat ette ja see on suund, kuhu maailm täna liigub” lausus Thorgate Venturesi juhatuse esimees Raido Pikkar.

  • Juku

    Mõistlik!

  • Jaanus Jagomägi

    Väga vinge!