Eestisse telliti Tesla esimene linnamaastur Model X

Eestisse telliti Tesla esimene linnamaastur Model X

Juba 2012. aastal näitas elektriautode tootja Tesla Motors esimest korda oma esik linnamaasturit Model X. Pärast mitmetest raskutest ülesaamist jõudis auto lõpuks müügile mullu septembris. Hoolimata sellest, et auto on justkui müügil on selle ostmine endiselt raskendatud.

Esmalt peab ära tasuma esmase sissemakse ehk deposiidi, mis ulatub 4000 euroni. Seejärel oled lisatud ootenimekirja, milles võid olla lausa terve aasta. Selles samas Model Xi ootenimekirjas on juba mitu kuud olnud paar eestlast, kes on auto vastu huvi tundnud.

Möödunud nädalavahetusel avanes ootenimekirjas olnud eestlastel võimalus hakata oma autot konfigureerima, see on tavaliselt märk sellest, et varsti oled ootenimekirjas üks esimestest ning sinu autot hakatakse varsti tootma.

Esialgsetel antmetel on üks eestlane konfiguraatori ära täitnud ning auto ka ära tellinud. Kõnealust autot hakab Tesla tootma juba 17. märtsil, kuid kliendile lubatakse see kätte toimetada alles tulevaks suveks.

Model X on Tesla esimene linnamaastur. Auto on suuresti ehitatud Model Si baasil. Linnamaasturi hind algab 78 100 eurost. Maksimaalne sõiduulatus küündib Model X-il 470 kilomeetrini.

Lähinädalatel esitleb Tesla Motors uut Model 3 elektriautot, mis peaks väidetavalt olema Model S-ist poole odavama. Lisaks soodsamale hinnale peaks see olema ka veidi väiksema kerega.