Eestlastel on Tesla uue elektriauto Model 3 vastu suur huvi

Eestlastel on Tesla uue elektriauto Model 3 vastu suur huvi

Sel nädalal esitleb tuntud elektriautode tootja Tesla Motors uut autot Model 3. Erinevalt Tesla praegustest autodest Model S ja X-ist peaks uus auto olema märkimisväärselt soodsamast hinnaklassist. Eeldatavasti algavad hinnad 30 000 euro juurest ning võivad küündida ligikaudu 90 000 euroni. Autot esitletakse ametlikult Eesti aja järgi 1. aprilli öösel.

Auto eeltellimine algab Tesla esindustes päev varem ehk 31. märtsil ning e-poes 1. aprillil. Eelisõiguse auto tellimiseks saavad Model S ja X-i senised omanikud. Euroopa peab eeltellimust täites tasuma 1000 eurose deposiidi. Kui tellimuse esitanud inimene peaks selle tühistama, siis tagastatakse deposiit.

Hoolimata sellest, et autot ei ole veel esitletud on eestlastel Tesla uue auto vastu suur huvi. Tesla Rent OÜ-d opereeriv Mario Kadastiku ning ühtlasti Eesti esimese Model S omaniku sõnul on neilt eeltellimise kohta infot pärinud suur hulk inimesi. Kuigi Kadastik ei soovi konkreetsetest numbritest rääkida on tema sõnul reaalseid huvilisi olnud üle 10.

Suurest huvist tingituna eeltellib Tesla Rent kümmekond Model 3, millest osa jääb neile ning teine osa läheb klientidele. Kadastik läheb eeltellimusi vormistama Tesla esindusse Soomes.