Elioni uus minuTV toob eestlasteni maailmakuulsa voogedastusteenuse funktsionaalsuse

Elioni uus minuTV toob eestlasteni maailmakuulsa voogedastusteenuse funktsionaalsuse

[otw_shortcode_info_box border_type=”bordered” border_color_class=”otw-red-border” border_style=”dotted” shadow=”shadow-inner” rounded_corners=”rounded-5″ icon_type=”general foundicon-settings”]Эта статья также доступна на русском. This article also available in English. [/otw_shortcode_info_box]

Elion minuTV 8Eelmisel nädalal jagas Eesti Telekomi alla kuuluv Elion meile informatsiooni uuendatud minuTV teenuse kohta. Teenust, mis toob kasutajateni maailmakuulsa voogedastustuuse funktsionaalsuse, demonstreeris firma meile lähemalt sel nädalal. Kui juba varasemast oli teada, et teenus toimib iOSi ning Androidi seadmetel, siis nüüd saime kinnitust ka sellele, et üle veebibrauseri on võimalik teenust kasutada ka Windowsi, Maci ja Linuxi arvutitel.

Lisaks telekanalite otsepildi vaatamisele on valikus filmid, seriaalid ning multifilmid. Telekanalite sisu saab salvestada ja järelvaadata. Kõike seda pakub Elion vaid 5 eurose kuutasu eest. Paljudele võib tunduda, et tegu on Starmani teenuse koopiaga. Kuid seda ta kindlasti ei ole. Nimelt põhineb Starmani TV Everywhere teenus sellel, et ta peegeldab telepilti lisaekraanile. Pildi peegeldamine eeldab Starboxi olemasolu.

Elion nimetab sisekommunikatsioonis enda lahendust Over The Top’iks ehk OTT-ks. Sellega julgeb teenusepakkuja uut minuTV-d samastada nt. Netflixiga. Teenust hakati arendama soovist pakkuda klientidele Elioni kliendiks olemisel lisaväärtust. Kui Starmani sarnane teenus eeldab digiboksi olemasolu, siis Elioni oma seda ei vaja. Piisab vaid piisavalt kiirest netiühendusest ning teenust saab tarbida metsas, saarel, merel või linnas.

Praegu on Elioni uus minuTV kasutatav kinnise beetana. Avalik beeta peaks kasutajateni jõudma novembri esimeses pooles. Kui beeta ajal saab teenust kasutada netiühenduse pakkujast hoolimata, siis praegu ei ole Elion veel otsustanud kas avaliku lansseerimise ajal seatakse teenusepakkuja piiranguid. Tulenevalt sisutootjate tingimustega on minuTV teenus kasutatav vaid Eestis.

Teenuse tarbimiseks on vajalik minimaalselt 3G ühendus. Uutele liitujatele antakse teenusega tutvumiseks 31. päevane tasuta prooviaeg. Arendamisel aitab Elioni Finestmedia ja Stagnation Lab.
Elion minuTV 1

Elion minuTV 2

Elion minuTV 3

Elion minuTV 4

Elion minuTV 5

Elion minuTV 6

Elion minuTV 7