Elisa kaotas Euroopa Liidu siseselt helistamisel ära rändlustasu

Elisa kaotas Euroopa Liidu siseselt helistamisel ära rändlustasu

Seoses Euroopa Liidu rändlustasude regulatsiooni jõustumisega tuleva aasta suvel lisab Elisa Euroopa Liidu üleselt kehtiva rändluslahenduse eraklientide kõnepakettidele juba selle aasta maikuust. Kogu Euroopa Liidus kehtiva lahenduse raames saab eraklient võimaluse rääkida kõikides euroliidu riikides iga kuu 30 minutit tasuta, samas viib ühisturu ühtlustav hinnapoliitika Elisa riigisiseste pakettide hinna suurenemiseni vähem kui euro võrra.

Euroopa parlament otsustas mullu oktoobris kaotada Euroopa Liidus mobiilside rändlustasud alates juunist 2017. Tegemist on osaga digitaalse ühisturu strateegiast, mille eesmärgiks on ühtlustada mobiilsideteenuste hinnad, vähendada liikmesriikide vahelist killustatust, suurendada Euroopa globaalset konkurentsivõimet ja luua uusi töökohti. Seega tekib tuleval aastal Euroopa Liidus ühtne telekomiteenuste turg ning kliendil avaneb võimalus koduturu paketiga rääkida terves Euroopa Liidus.

„Ühisturu eesseisvate muudatuste valguses loob Elisa oma kliendile võimaluse kodupaketiga välismaal igakuiselt tasuta rääkida juba selle aasta maikuu algusest. Iga meie klient saab oma pereliikmete ja tuttavatega ka Euroopas reisides julgelt kõneleda kartmata suurt arvet,“ ütles Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen. Ta lisas, et enam ei pea Roomas, Riias või Helsingis olles mõtlema, kas tohib üldse kõne vastu võtta või välja helistada.

Sami Seppäneni sõnul koheldakse regulatsiooni tulemusel kõiki Elisa kliente võrdselt sõltumata nende asukohast Euroopa 31 riigis ning tingimused on kõigile ühtsed. „Esimesed 30 minutit sisse- või välja helistamist Euroopa Liidu riikides on kliendile tasuta ning edasine kõneminut maksab 5 senti minut, mis omakorda on neli korda odavam tänaseni kehtinud hindadest,“ selgitas ta Elisa poolt planeeritavaid muudatusi.

„Kuna tegemist on Euroopa parlamendi otsusega, siis mõjutab see ühtemoodi kõiki Eesti mobiilsideoperaatoreid. Kui hindasid tänavu ei korrigeerita, siis seisab see hinnamuudatus teistel ees tuleval aastal,“ tõdes Sami Seppänen.