Elisa võrgus on endiselt kasutuses 90ndatest pärit mobiiltelefonid

Elisa võrgus on endiselt kasutuses 90ndatest pärit mobiiltelefonid

Elisa tooteturunduse juht Mailiis Ploomann tõi välja, et tänaseks on Elisa klientide lemmiktelefoniks kujunenud Samsung Galaxy Core Prime, Mis on Ploomanni sõnul esikohal, kuid ülejäänud telefonid moodustavad 98 protsenti kõigist kasutuses olevatest telefonidest.

„Tänase seisuga on Elisa võrgus kokku rohkem kui 2400 erinevat mobiiltelefoni mudelit ning reaalsed vahed kui palju ühte või teist telefoni kasutatakse, on tegelikult väga napid.“

Mobiiltelefonide esikolmikust paistab selgelt, et Elisa mobiiltelefonide baas on väga nooruslik. „Veidi alla poole Elisa klientide seadmetest ehk 38% pärinevad aastatest 2014 kuni 2016. Samas on Elisa võrgus ka tõelisi klassikuid – üle 500 seadme on toodetud enne aastat 2000 ning kõige vanemad seadmed pärinevad lausa 1992. aastast. Näiteks pärineb 1992. aastast nn kohvriga mobiiltelefon Motorola 1000 ning aastast 1994 sellised telefonimudelid nagu Nokia 2010 ja Nokia 2110.

Peamine põhjus, miks kliendid siiski uuematele mudelitele üle lähevad, peitub soovis kasutada 4G mobiilset internetti. Klientide vajadust kiire ja kvaliteetse internetiühenduse järele kinnitab ka fakt, et pea pooled kõikidest telefonidest töötavad juba täna 4G võrgus – 38%. Kolmandik seadmetest kasutavad 3G võrku ning nuputelefonide kasutajaskond ehk kolmandik on veel endiselt 2G võrgus.

Kõikidest Elisa võrgus olevatest seadmetest 44% on Android-operatsioonisüsteemiga, veidi üle 8% Apple iOSid ning Windows operatsioonisüsteemi kasutab vaid 3% Elisa klientidest.

Elisa võrgus täna kasutusel olevate mobiiltelefonide TOP 5:

  1. Samsung Galaxy Core Prime (4G)
  2. Sony Xperia Z1 Compact (4G)
  3. Apple iPhone 5S (4G)
  4. Samsung Galaxy A5 (4G)
  5. Apple iPhone 4S (3G)
  • trikktrakk

    Ei midagi erilist ju, tavaliselt jäävad telefonid seisma tühja aku tõttu. Aga kes leiutada viitsib ja asendusaku kasutusele võtab, sellel telefon helistabki usinasti edasi.
    Endalgi seisab mitu telefoni samal põhjusel, et uut akut pole enam võtta. Ja pole viitsinud ka ise ehitama hakata, kuigi osadel enda telefonidel oleks see isetegemine üsna lihtne ettevõtmine.