Elon Musk jagas Twitteris Model 3 kohta uut informatsiooni

Elon Musk jagas Twitteris Model 3 kohta uut informatsiooni

Eesti aja järgi täna öösel korraldas nüüdseks kultusliku autotootja Tesla Motorsi tegevjuht Elon Musk nn säutsu-maratoni, mille raames vastas mitmetele Teslaga seonduvatele küsimustele. Loomulikult oli suur hulk küsimusi seotud möödunud nädalal esitletud keskklassi Model 3 autoga.

Näiteks sooviti teada, et miks on Model 3 ninaots selline nagu ta on, kas sellest valmib nelikveoline variant, kas autol on olemas haagise kinnitamise võimalus ning veel palju muud.

Muski vastuste kohaselt näitasid nad eelmisel nädalal Model 3 prototüüpi, mis läbib veel enne tootmisesse jõudmist mitmeid muudatusi. Ühe muudatusena tõi ta välja ka ninaotsa, mida kavatsetakse veidi kohendada. Nelikveolise ning haagise kinnituse kohta andis tegevjuht jaatava vastuse.


Kuid kõige huvitavam oli vastus, mis anti seoses rooliratta küsimusega. Nimelt teatas Musk, et seni nähtud tavaline nn vana kooli rooliratas asendatakse millegi palju futuristlikumaga. Mis see täpselt on jättis Musk täpsustamata, kuid teatas, et see sarnaneb kosmosesüstikuga.

Kuigi Model 3 on enamasti saanud positiivset vastukaja, siis negatiivselt on kommenteeritud armatuurlauda, kus ei ole ühtegi näidikut ega ekraani. Juba enne Model 3 esitlemist teatas Musk, et esitlevad autot kahes faasis, väidetavalt pidi armatuurlaua tühjuse põhjus selguma teises faasis.

Viimaseks huvitavaks teadaandeks oli see, et seoses Euroopast tulnud suurele huvile peavad nad peagi ehitama siia veel ühe tehase, millega suudetakse siinset nõudlust ära täita.

Tesla Model 3 keskklassi elektriautot on praeguseks eeltellitud üle 276 000 eksemplari.