Facebook ostis ära Garage48 hackathonil loodud idufirma Masquerade

Facebook ostis ära Garage48 hackathonil loodud idufirma Masquerade

Eile oli idufirmade maailmas suur päev, maailma suurim sotsiaalvõrgustik teatas, et ostis ära alla aasta vanuse idufirma Masquerade. Lähemal uurimisel tuleb välja, et valgevene juurtega idufirmal on seos ka eestlastega. Nimelt anti äpile avapauk mullu novembris Minskis toimunud Garage48 hackathonil, mille korraldasid eestlased.

Garage48 on üritus, mis võimaldab iduettevõtetel erinevaid ärilisi algatusi ellu viia. Selles osalejad peavad 48 tunni jooksul oma idee müügikõlbulikuks realiseerima. Garage48 üritused said alguse Eestist 2010. aasta aprillis ning on nüüd laienenud Ukrainasse, Valgevenesse, Lätti, Gruusiasse, Palestiinasse, Moldovoaase, Venemaale, Ugandasse ja veel paljudesse teistesse riikidesse.

Masquerade, tuntud ka kui MSQRD, annab kasutajatele võimaluse lisada videotele ning piltidele erinevaid liikuvaid filtreid ning nn maske. Äpp on erilist edu näinud viimastel nädalatel, mil on seda hakanud kasutama maailmakuulsad näitlejad, muusikud ning saatejuhid.

Facebooki kohaselt ei kavatse nad äppi esialgu äpi-poodidest eemaldada. Masquerade’i loojad hakkavad tööle Facebookis ning nende esimeseks ülesandeks saab olema äpi funktsionaalsuse lisamine Messengeri äppi.

Tehingu summat ei ole kumbki osapool avalikustanud.

Taking a break from coding to welcome the MSQRD team to Facebook!

Posted by Mark Zuckerberg on Wednesday, March 9, 2016