FBI sai iPhone’i lahtimurdmiseks pikendust

FBI sai iPhone’i lahtimurdmiseks pikendust

Täna (22. märtsil) pidi olema päev, mil California ringkonnakohtus kohtuvad FBI ja Apple’i esindajad. Vähem kui 24 tundi enne istungi toimumist palus FBI kohtunikult, et istungi toimumise aeg lükatakse edasi.

FBI väitel on nad alustanud koostööd kolmanda osapoolega, kelle kaasabil võib neil õnnestuda iPhone’i lahtimurdmine. Kui see neil õnnestub, siis ei ole Apple’i abi vajagi.

FBI ei täpsustanud, kes on nimetatud kolmas osapool ning milliste meetodite abil üritatakse ligipääsu saada. Pressiteate vahendusel teatas FBI, et tänu rahvusvahelisele tähelepanule on USA valitsusega võtnud ühendust väljastpoolt Ühendriike pärinevad asutused, kes on pakkunud enda abi.

Kohtunik nõustus FBI palvega ning istungi toimumine lükati edasi, kuid täpne kuupäev jäi määramata. Kohtunik tahab FBI-lt saada hiljemalt 5. aprilliks uut infot telefoni lahtimurdmise kohta ning siis minnakse protseduuridega edasi.

FBI ja Apple’i vaheline erimeelsus sai alguse tänu San Bernardino massitulistaja iPhone’ile. Kuna terroristile kuulunud iPhone on lukustatud palus FBI Apple’ilt abi selle lahtimurdmises. Viidates kasutajate privaatlusele ning krüpteeritud süsteemide turvalisusele otsustas Apple sellest keelduda.

FBI palve ei olnud lihtlabane parooli küsimine vaid nad soovisid, et Apple arendaks iOSi operatsioonisüsteemist spetsiaalse versiooni, mis annaks nende tehnikutele võimaluse arendada süsteemi, mis proovib lühikese aja jooksul läbi suurel hulgal paroole. Apple’i kohaselt avaks see nn pandora laeka ning selline spetsiaalne iOSi versioon levik kiiresti kurikaelte kätte.

  • trikktrakk

    See Kolmas osapool on kõigi järgi võttes NSA ja veel, nagu internetis palju kirjutati, siis NSA kui kolmas osapool, pakkus välja hoopiski Apple.