FBI tahab saada ligipääsu veel 13 iPhone’ile

FBI tahab saada ligipääsu veel 13 iPhone’ile

Eelmise nädala alguses sai alguse Apple’i ja FBI vaheline sõnasõda. Kui ametivõimud üritasid jätta muljet, et ligipääsu tahetakse saada vaid ühele konkreetsele isikule kuulunud iPhone’ile, siis nüüdseks on selgunud, et see ei vasta tõele. Just nagu tehnoloogiaettevõtete esindajad sõnasid algab kõik vaid ühest telefonist.

Apple seadmed FBIUSA kohtusüsteemi dokumentide kohaselt tahab FBI saada ligipääsu veel 13 iPhone’ile, millel ei ole seost San Bernardino massitulistamise korraldanud terroristiga. New Yorgis kohtus arutatav narko-kaasuse teeb sarnaseks FBI nõue, mille käigus soovitakse seadmetele saada ligipääsu.

Viimati viidatud juhtumi teeb huvitavaks ka asjaolu, et 8 seadet 13-st töötab iOS 7 või veelgi vanema operatsioonisüsteemi peal. Vanemate operatsioonisüsteemide kasutamine tähendab seda, et FBI-l on olemas kõik vajalik, et neile seadmetele ligipääs saada. Neil seadmetel ei ole riist- ega tarkvaralisi piiranguid, mis piiraksid FBI-l neile ligipääsu. Sellest hoolimata on Apple keeldunud FBI-d aitamast.