FBI väidab, et neil õnnestus terroristi iPhone lahti murda

FBI väidab, et neil õnnestus terroristi iPhone lahti murda

Paar kuud tagasi sai alguse Apple’i ja Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) vaheline erimeelsus. Ajendi andis selleks San Bernardino massitulistamise läbiviinud terroristi iPhone. Kuna Apple keeldus FBI-ga koostööd tegemast pöördus FBI kohtu poole.

Mida päev edasi seda kummalisemaks vahejuhtum läks. Eelmisel nädalal teatas FBI kohtu abil, et nad on leidnud kolmanda osapoole, kes võib neid osata aidata lukustatud iPhone’i lahti muukimisega. Täna edastas FBI kohtule dokumendid, kus teatab, et meetod töötas ning nad ei vaja enam Apple’i abi ning sellest tulenevalt võib kaasuse lõppenuks lugeda.

Kuigi juurdlusbüroo avalduse kohaselt said nad telefoni sisse ei kavatse nad avalikustada viisi, kuidas see neil õnnestus. Lisaks teatas FBI, et nad kavatsevad jätkata krüpteeritud seadmetelt andmete kogumist.

Apple väljastas ka enda poolse avalduse, kus toob välja, et selline kaasus ei oleks pidanud kunagi algust saamagi. Apple rõhutab, et kuigi neilt nõuti spetsiaalse iOSi versiooni tegemist ei nõustunud nad sellega ning endiselt on iPhone üks turvalisemaid telefone turul.

Erimeelsus seisnes selles, et FBI palus Apple’il iOSi operatsioonisüsteemist luua spetsiaalse versiooni, mis annaks neile võimaluse lasta arvutisüsteemil järjest proovida mitmeid paroole. Viidates klientide andmete olulisusele ning krüpteeritud seadmete tähtsusele otsustas Apple sellest keelduda.

Eelmisel nädalal levis kulutulena uudis, et FBI on alustanud koostööd Iisraeli ettevõtte Cellebrite’iga, kes lubas iPhone’i lahti murda. Kas telefoni lahti muukimisel oli abiks nimetatud ettevõte, või keegi muu on hetkel teadmata.

  • trikktrakk

    See pole väide vaid see on FBI Ametlik teadaanne, et neil õnnestus see telefon lahti häkkida. Ja mille peale tuli Apple ametlik teade, et tehakse oma süsteemid veelgi turvalisemaks.
    Esialgu ootab juba järgmine telefon lahtitegemist, seega The Show must go on…

  • Ronald Liive

    Palun ära piirdu vaid pealkirja lugemisega