Gear Fit töötab mitte Samsungi telefonidega

Gear Fit töötab mitte Samsungi telefonidega

Veebruaris esitles Samsung Barcelonas toimunud Mobile World Congressil uue põlvkonna nutikellasid Gear 2, Gear 2 Neo ja Gear Fit. Kui kaks esimest on eelkäija Galaxy Geari edasiarendused, siis Fiti näol on tegu täiesti uue tootega. Et Samsungi nutitelefonide müüki tõsta väidab tootja, et Geari nutikellad töötavad vaid nende poolt toodetud telefonidega. Siiski ei vasta see täienisti tõele.

Kuna Gear Fit on pärast mõningast kasutust jätnud endast hea mulje tekkis sportlik huvi, kas see on võimalik saada tööle mõne muu Androidi telefoniga. Üllatuslikult osutus see lihtsamaks, kui võib arvata. Kui eelmise põlvkonna Galaxy Geari puhul pidi selleks telefoni rootima ning nägema palju vaeva, siis praegu piisab vaid õige rakenduse installimisest. Kuigi me piirdusime oma katsetuses Nexus 5-ga paaritamisest peaks see siiski toimima kõigi Androidi telefonidega. Küll aga tuleb tõdeda fakti, et ekraanil kuvatav info on täiesti pudru ja kapsad.


Ikoonid ja tekst ei ole omavahel seoses ning seetõttu ei ole kella igapäevaselt kasutamine sellises seisus praktiline. Jah kella tulevad läbi kõik teavitused nt sissetulevad kõned, Facebooki sõnumid ning muu. Kui sa aga siiski tahad endale Fiti soetada ning kasutada seda mõne mitte Samsungi telefoniga pead arvestama, et menüü pead sa poes õppima pähe.

Gear Fiti saab Nexus 5-ga tööle järgnevalt:

  • Lae mõnest Samsungi telefonist alla Gear Fit Manageri rakenduse APK fail
  • Toimeta see oma telefoni (üle USB, mälukaardi või lae internetti)
  • Installi rakendus (selleks peab olema kolmandate osapoolte rakenduste installimine lubatud)
  • Käivita rakendus ning hakka kella kasutama

Uuendatud 12.04

Meile ei andnud teema rahu ning puurisime asja pisut edasi. Installisime APK faili uuele HTC One (M8) ja Sony Xperia Z1 Compact telefonidele. Saame kinnitada, et Gear Fit töötab mainitud telefonidega ilma ühegi viperuseta. Kui varasemalt viitasime sellele, et kella ekraanil kuvatav tekst ning pildid ei ühti, siis tegelt ei pea see paika. Viidatud anomaalia oli tingitud sellest, et Nexus 5-l oli Gear Fit Manageri rakenduse vana APK fail ning kellal endal oli uus tarkvara, mis enam ei toetanud vana manageri rakendust.