Google Mapsist näeb, kui palju on Tallinn muutunud vaid mõne aastaga

Google Mapsist näeb, kui palju on Tallinn muutunud vaid mõne aastaga

2011. aastal kevadel lõi Google Eesti meedia kihama. Siis nähti esimest korda Eesti tänavatel vuramas Google’i autosid, mis kaardistavad ning pildistavad tänavaid üles kaardirakenduse Maps jaoks. Tänaseks on Google oma autodega mööda Eestit tiirutanud praktiliselt igal suvel. Sellest tulenevalt avasime Google Mapsi ja vaatasime, kui palju on Tallinn vaid mõne aastaga muutunud.

Esimesena tutvusime Tartu maantee viadukti ehitusega, mille on Google’i autod väga hästi dokumenteerinud. Kui 2011. aasta juulis salvestatud piltidel ei ole veel ehitusest ühtegi märki, siis juba 2012. aasta juunis on näha, et sild hakkab juba ilmet võtma. Sama aasta septembriks on sild veelgi rohkem valmis saadud ning viimasel pildil, mis on jäädvustatud 2014. aasta juulis, on juba viadukt valmis.

Google Mapsi kaudu Eestiga tutvudes on näha, et 2013. ja 2015. aasta jäi Google’il kaardistamise osas vahele. Mis võib selle põhjuseks olla on meile teadmata. Küsisime Google’ilt kommentaari, kuid seni pole see veel saabunud. Sellest hoolimata on lähiajalooga väga põnev tutvuda.

Tartu mnt viadukt

Telliskivi tänav

Soo

Ahtri tn

Bussijaam

Järvevana

Lennusadam

Mäealuse

Paldiski mnt

Raadiomaja

Postimaja

Tartu mnt