Google palub ebaõnnestunud aprillinalja eest vabandust

Google palub ebaõnnestunud aprillinalja eest vabandust

Reedel, 1. aprillil, otsustasid mitmed tehnoloogiaettevõtted, et seoses aprilli esimese päevaga on paslik mõni aprillinali teha. Üks neist paljudest ettevõttetest oli Google, kelle varrukast tuli sel päeval ohtralt nalju. Näiteks esitleti maailma esimesesi pärisreaalsuse prille ning YouTube’is tutvustati SnoopaVisionit.

Kuid ühe naljaga lasi Google väga mööda. Gmaili veebiversioonis sai e-kirjadele vastates kasutada mikrofoni kukutamise nupukest, millele vajutades lisati meilivahetusse GIF, kus Minionsi (Käsilaste) filmist tuntud kollane tegelane viskab mikrofoni maha ning jalutab minema.

Google’i idee seises selles, et antud nuppu kasutades saavad kasutajad teisele osapoolele anda märku, et antud vestlus on tema jaoks läbi ning ta ei viitsi sel teemal enam arutleda. Lisaks vaigistati see vestlus ehk uute e-kirjade puhul ei antud kasutajale neist enam märku.

Kahjuks ei saanud suur osa kasutajaid naljast aru ning hakkasid Google’it kiirelt kritiseerima. Google’i foorumites väideti isegi, et mõnele kasutajale läks see maksma tema töökoha. Kas need väited vastavad tõele ei ole teada.
Gmail Mic Drop_Receive
Igaljuhul võttis Google negatiivset tagasisidet kuulda ning eemaldas pahandust tekitanud nupu. Lisaks nupu eemaldamisele väljastati ka avalik vabandus, kus tunnistati, et tegu ei olnud õnnestunud naljaga.

Google leiab oma pöördumises, et kui nupp ei oleks asunud saatmise nupuga nii lähestikku, siis oleks olukord märksa leebem olnud. Veaks tunnistati ka see, et pärast nupule vajutamist ei küsitud kasutajalt üle, et kas ta ikka tahab sellist kirja saata.