Google’i päikesedroonid hakkavad jagama 5G internetti

Google’i päikesedroonid hakkavad jagama 5G internetti

Alles see oli, mil Telia ja Ericsson teatasid, et 2018. aastal käivitavad nad Tallinnas ning Stockholmis 5G sideteenuse testvõrgu. Kui kuulujutud peavad paika, siis käivitab Google oma 5G võrgu veelgi varem.

Väidetavalt on Google New Mexico osariigis arendamas ning testimas päikesedroone, mis jagavad laiali 40 korda kiiremat internetiühendust, kui see on hetkel võimalik 4G tehnoloogiaga.

Allikate kohaselt on Google rentinud sariettevõtjale Richard Bransonile kuuluvalt ettevõttelt Virgin Galactic suure angaari. Salajane projekt kannab nime SkyBender.

Interneti jagamist testitakse droonide abil, mida hoitakse töös päikesepaneelide abil. Väidetavalt on Google sõlminud kokkuleppe USA Föderaalse Sidekomisjoniga, kes on lubanud neil internetti jagavaid droone testida juulikuuni.

Seni on Google avalikult rääkinud projektist Loon, millega üritatakse internet viia raskesti kättesaadavatesse kohtadesse õhupallide abil.

  • trikktrakk

    Väikseks märkuseks – Google pole sugugi ainus kes kavatseb luua oma 5G-testvõrgu varem kui aastal 2018. Aastal 2017 tekib maailmas, nagu seeni metsas, neid 5G-testvõrke.
    Ja veel – Google ise üksi ei ehita mitte kui midagi. Nende poolt kasutatav sagedus 28GHz-i näitab üsna selgelt, et koostööd tehakse Samsung-iga kuna Samsung testib ainsana maailmas 28GHz-il töötavat 5G-d ning teeb teste sellel sagedusel juba aastast 2013.