Hiina telefonitootja OnePlus tegi väga seksistliku apsaka

Hiina telefonitootja OnePlus tegi väga seksistliku apsaka

183019-main-large-oneplus-ladies-first-contestMöödunud aasta detsembris loodi Hiinas uus firma OnePlus, mis keskendub nutitelefonide tootmisele. Firma esimene telefon OnePlus One sai väga positiivse vastuvõtu osaks. Heade näitajate ning väga soodsa telefoni kohta jagub tehnoloogiaajakirjanikel vaid kiidusõnu. Erinevalt kõigist teistest konkurentidest paiskab telefonitootja oma esimese pääsukese müüki jupp-jupihaaval. Nimelt peab telefoni soetamiseks saama OnePlusilt kutse.

Senimaani oli nimekirja etteotsa saamiseks kaks võimalust – sa kas teadsid mõnd inimest, kes ostis endale OnePlus One’i või sa jäädvustasid filmilindile, kuidas sa hävitad oma praegust nutitelefoni.

Kuigi OnePlus on väitnud, et nad ei kuluta turundusele ühtki senti ega ajurakku, alustas firma eile uue kampaaniaga, mis andis kõigile naistele võimaluse ootenimekirja eesotsa saada. Selleks pidid naised OnePlusi foorumisse postitama pildi, kus on nende kehale joonistatud firma logo. Kohtuvaidluste ärahoidmiseks oli kampaaniale lisatud lause, mis andis osalejatele võimaluse postitada pilte, kus logo oli joonistatud või prinditud paberilehele, mis oli naisterahva käes või läheduses.

OnePlus 3
OnePlus 4
OnePlus 2

Kampaanias osalemiseks oli vaid üks reegel, sa pidid olema naine. 50 enim like’e saanud pildi autorid pidid endale saama tasuta t-särgid ning võimaluse soetada OnePlus One nutifon. Kahjuks (või õnneks) ei jõudnud firma Ladies First kampaaniaga piisavalt kaugele, et võitjaid välja kuulutada. Pärast laiaulatusliku meediakajastust otsustas firma kampaania lõpetada.

Allikas: OnePlus