Hiinas valminud Vivo Xplay 5 nutifonil on 6GB muutmälu ja külgedele “valguv” ekraan

Hiinas valminud Vivo Xplay 5 nutifonil on 6GB muutmälu ja külgedele “valguv” ekraan

Tavaliselt tulevad tundmatutelt Hiina tehnikatootjatelt teiste tuntud telefonide kloonid ja midagi erilist seal ise ei valmistata, aga Hiina päritolu tehnikatootja Vivo tõi lagedale uue nutitelefoni Xplay 5, mis on välimuselt sarnane Samsung Galaxy S6 Edge’iga telefoni külgedele valguvate ekraaniäärete tõttu, aga tootja on teinud midagi revolutsioonilist – telefonil on lausa 6 GB muutmälu, mis peaks olema maailmarekord nutitelefonide arvestuses.

Võrdlusena on on Samsungi uuel tippklassi Galaxy S7 nutitelefonil muutmälu 4 GB, millest võib järeldada, et paari aasta pärast on ka kulukamatel nutitelefonidel  6 GB või rohkemgi muutmälu.

Uusi Xplay 5 nutifone on kaks mudelit – üks tavaline ja üks kõige-kõigem ja 6 GB muutmäluga. Mõlemil on kahe SIM kaardi pesa.

Tippmudelil on Qualcomm Snapdragon 820 protsessor, eelmainitud 6GB LPDDR4 muutmälu, 128GB sisemälu ning lihtsurelike keeles palju vastavaid komponente, et pakkuda kõrgkvaliteedilist HiFi heli.

xplay5-index-s9-figureKülgedele valguva ekraani suuruseks on 5,4 tolli, resolutsiooniks on 2560x1440p (QHD) ning tarvaraliselt saab ekraaniäärtel jooksutada väikseid äppe, nagu Samsung S6/S7 Edge mudelite puhul.

Soodsam mudel pakub keskklassi Snapdragon 652 protsessorit ning “kõigest” 4 GB muutmälu. Saadaval on 128 GB sisemäluga mudel ning igal mudelil on jällegi sisseehitatud helikiip, mis tagab keskmisest parema helikvaliteedi.

Telefonidel on kasutusel Sony f 2.0 IMX298 tagukaamera, millel on megapikselid 16. Kaameral on faasituvastusega autofookus, kahetooniline LED välklamp  ja digitaalne pildistabilisaator. Esikaameral on lahtine 2.4 ava ning 8-megapiksline pildisensor, et teha Instagramile vastava kvaliteediga fotosid hämaras.

xplay5-b-2Nutitelefonidel on väga korralik 3,600 mAh aku, mis võimaldab telefoni kasutada vähemalt ühe päeva, ent USB-C laadimispesa ning NFC tuge pole.

Xplay 5 mudelitel on pardal Android 5.1 Lollipop, millel on omakorda peal Vivo kasutajaliides. Mõlemad telefonid tulevad tugevas alumiiniumkorpuses, mille tagaküljelt saab leida sõrmejäljelugeja.

Kõige võimsama Xplay 5 mudeli saadavuse kohta pole tootja midagi öelnud, kuid teada on see, et selle hind saab olema umbes 600 eurot. Soodsama mudeli hind on umbes 500 eurot ja see on hetkel eeltellitav,.. muidugi mitte Eestisse.