Instagrami uus pildivoog ajab inimesed marru

Instagrami uus pildivoog ajab inimesed marru

Mõned nädalad tagasi teatas Instagram, et muudavad äpi senist pildivoo ülesehitust. Ettevõtte esindajate sõnul muudavad nad uute piltide näitamise algoritmi põhiseks. See tähendab, et äpi avanedes ei kuvata kõige värskemaid pilte vaid hoopis neid, mida peab algoritm oluliseks. Piltide kuvamisel arvestatakse kasutaja like’ide ja kommentaaridega, millega üritatakse hinnata kasutajate huvi teiste kasutajate vastu.

Hoolimata sellest, et Instagram on üritanud kasutajatele teha selgeks, et ükski pilt ei kao kuskile vaid nende näitamist tehakse kaasaegsemaks ei ole kasutajad muudatusega päri. Instagramis on viimastel päevadel levinud hashtag (teemaviide) #turnmeon ja #letsstaytogether, millega kontode omanikud kutsuvad teise kasutajaid üles nende profiili märkima oluliseks.

Kui profiil on oluliseks märgitud, siis kuvatakse sinna postitatud pilte hoolimata Instagrami algoritmist. Negatiivsest vastukajast oli kasu kuna Instagram teatas Twitteri vahendusel, et esialgu ei kavatseta pildivoos muudatusi teha. Kahjuks ei ole Instagram rohkem ühtegi kommentaari jaganud seetõttu on selgusetu, kas Instagram ei võta muudatust üldse ette või lükati see vaid lihtsalt edasi.