Kasulikud nipid Google’i otsingumootori kohta

Kasulikud nipid Google’i otsingumootori kohta

Tänaseks juba aastakümneid tagasi oli enamike eestlaste veebilehitsejate avaleheks Neti.ee, kuigi otsingumootor eksisteerib veel tänaseni, on suur osa kasutajatest liikunud üle Google’isse. Väidetavalt on paljud internetikasutajad muutunud sedavõrd laisaks, et veebilehe aadressi kirjutamise asemel aadressiribale tipivad nad selle Google’i otsingusse. Kui Google’i sai alguse, keskendus firma vaid otsingumootori arendamisele, tänaseks on ampluaa laienenud nutiprillide, isesõitvate autode, operatsioonisüsteemide ning veel paljude muude asjadeni.

Kõike seda tehes ei ole firma oma juuri ära unustanud ning peab endiselt väga oluliseks hea otsingumootori teenuse pakkumist. Toome välja kolm lihtsat nippi, kuidas Google’i otsingumootorist võtta viimast. Lisaks viiele nipile tutvustame veel mitut Google’i teenustega seotud lahedaid funktsioone.

Otsi täpset fraasi

Kirjutades otsinguribale müüa BMW otsitakse kõiki veebilehti, mis sisaldavad endas sõnu müüa ja BMW. Juhul, kui sa üritad sellise otsinguga leida mõnd konkreetset müügikuulutust ei ole enamikest vastetest sulle kasu. Sisesta fraas jutumärkide sisse ning siis kuvatakse tulemustes vaid need veebilehed, kus ilmuvad need sõnad kõrvuti.

Otsingusõnade eemaldamine

Oletame, et sisestasid otsingu “müüa BMW” ning lisaks müügikuulutustele said vasteks autoremonditöökodasid, mis tegelevad BMW varuosade müügiga. Ilgelt tüütu ja aeganõudev on vastete seast hakata seda üht õiget kuulutust otsima. Säärastes olukordades lisa otsingu lõppu -varuosad ehk sisestatav fraas peaks olema kujul “müüa BMW -varuosad”.

Otsi konkreetselt lehelt

Ei taha, et Google otsiks vasteid tervest internetist vaid mõnelt konkreetselt lehelt? Selleks tuleb otsingusõna/fraasi lõppu sisestada site:….. Punktid asenda kas mõne kokreetse lehe aadressiga või domeenilõpuga, nt “müüa BMW -varuosad site:auto24.ee”

Google’i taimer

Screen Shot 2014-07-17 at 13.56.43
Teed kontoris tööd ning telefoni aku on tühi aga kindlasti on vaja 30 minuti pärast jõuda kohtumisele? Ühtegi käekella, äratuskella, kolleegi ega muid abivahendeid ei ole, mis tuletakse sulle meelde, mil on õige aeg käes, et kohtumisele liikuma hakata. Trüki Google’i otsinguribale “25 minute timer” ning arvuti hakkab määratud aja pärast helisema.

Ole kosmonaut

Google.com/sky abil saab igaüks nautida kosmonaudiks olemist. Uuri kosmose kõige süngemaid ja kaugemaid kohti kodust lahkumata. Maailmavaadet avardav ning lahe kogemus.

Planeeri aegade parim pulm

Screen Shot 2014-07-17 at 13.53.25
Kui oled elu armastuse leidnud ning otsustanud tema (või temakesega) leivad ühte kappi tõsta, siis tuleb pidada maha üks suur ja vägev pidu. Usu või mitte aga isegi sellele on Google’i vahva kollektiiv mõelnud. Maailma parima pulma planeerimiseks on Google loonud tööriista, mis aitab paaridel pulmade korraldust lihtsamaks teha. Google Weddings-i kasutamise eest ei pea tasuma sentigi!

Tasuta kirjatüübid

Screen Shot 2014-07-17 at 13.48.03
Teed sõbrale sünnipäevaks kaarti, disainid uut veebilehte või kritseldad niisama MS Paintis ning soovid teha seda laheda kirjatüübiga veelgi vingemaks aga rahakoti hõlmasid ei raatsi selleks avada. Appi tõttab Google’i tasuta kirjatüüpide kogumik. Pikast nimekirjast leiab igale maitsele sobivaid kirjatüüpe. Tasuta kirjatüüpe näed siit.

Kodune muuseum

Screen Shot 2014-07-17 at 13.53.01
Vihmasel nädalavahetusel pole tahtmist õue minna, aga midagi lahedat tahaks ikka kogeda. Ava Google Art Project ning naudi maailmakuulsaid kunstiteoseid kodust lahkumata, ja seda täiesti tasuta!

Mängi LEGOdega

Screen Shot 2014-07-17 at 13.51.46Koostöös Taani kõige tuntuma firmaga LEGO on Google arendanud veebilehe, kus saab maailmakuulsate mänguklotsidega mängida. Parim asi virtuaalsete LEGOdega mängides on see, et neile pole võimalik peale astuda. LEGOdega mängimiseks külasta Build with Chrome saiti.

Tapa aega

Screen Shot 2014-07-17 at 13.54.58
Sisesta Google’i pildiotsingusse “Atari Breakout” ja lihtsalt tapa aega.