Kaubamaja arendab Partnerkaardi äppi, millega saab sooritada mobiilimakseid ning kasutada kliendiprogrammi eeliseid

Kaubamaja arendab Partnerkaardi äppi, millega saab sooritada mobiilimakseid ning kasutada kliendiprogrammi eeliseid

Möödunud nädalavahetusel Rimi poodi külastades jäi silma, et nimetatud poekett on hakanud klientidele väljastama kontaktivabasid kliendikaarte. Tehniliselt kasutavad need kaardid lähiväljaside ehk NFC tehnoloogiat, sama kasutavad ka Apple ja Google Pay teenused. Kuigi teatud Rimi poodides on olemas tehniline valmidus NFC pangakaartide või nutiseadmete toetamiseks, siis Eestisse ei ole need teenused veel laienenud (va. Pocopay).

Rene Paats

Rene Paats

Seoses selle avastusega uurisime mitmete poekettide esindajatelt ning pankadelt NFC juurutamise kohta Eestis. AS Tallinna Kaubama Grupi esindajate suheldes selgus, et neil on arenduses Partnerkaardi mobiiliäpp, mis ühendab endas kiirete mobiilimaksete võimaluse ning kliendiprogrammi eeliseid.

“Inimeste igapäevaelu on järjest rohkem seotud nutitelefoniga ja nii maksete tegemine kui lojaalsusprogrammid liiguvad telefonidesse. NFC toega kliendikaardiga peab pangakaarti ikkagi kasutama ja rahakotis ruumi juurde ei teki. Äpp loob aga uue võimaluse kahepoolseks suhtlemiseks, kus klient saab näiteks alati operatiivselt kätte just teda huvitavad pakkumised, ülevaate toodete koostisosade kohta, vajadusel anda tagasisidet teeninduse või kauba kohta, tellida koju ostalõppenud toidukauba jne,” teatas Kiibile Tallinna Kaubamaja Grupi ASi Partnerkaardi arendusjuhi Rene Paats.

Sellest hoolimata ei näe Paats , et mobiilsed makselahendused ja lojaalsusäpid sööksid lähiaastatel plastikkaardid välja. Tema sõnul on näha trendi, et vajadus sellise äpi järele on aina suurenenud. “Partnerkaart on arendamas aplikatsiooni, mis võimaldab kassas ennast identifitseerida, telefoniga maksta jne”, täpsustas Paats.

Tulles tagasi NFC juurde teatas Partnerkaardi arendusjuht, et kõik Tallinna Kaubamaja Grupi jaekauplustes olevad makseterminalid on NFC lugemise võimekusega. See tähendab, et kui pangad toovad Eestis välja NFC pangakaardid või nt Apple, Google või Samsung laiendavad enda mobiilimakse teenuseid Eestisse, siis on Kaubamajas ning Selveris praktiliselt koheselt võimalik neid teenuseid ka kasutada.

Eile kirjutasime sellest, et Swedbank kavatseb NFC kaardid võtta Eestis kasutusele juba sel aastal.

Paatsi hinnangul võtab NFC juurutamine Eestis aega veel vähemalt kolm aastat. “NFC toega maksekaardil on ja jääb kiip esialgu ikkagi alles. NFC makseid saab teha väikeste summade puhul. Euroopa riikides, kus NFC makseid saab teha, on selleks piiriks hetkel 20 eurot. Üle selle ulatuvate ostusummade puhul toimub makse kiibi kaudu ja PIN koodi sisestades. Kuna  toidu – ja riidepoes tehtud maksed on keskmiselt üle 20 euro, siis jäädakse kaardimakseid tegema ikkagi endiselt klassikalisel viisil.  Seega NFC massidesse liikumine ei ole moevool vaid täiendav mugavusfunktsionaalsus, mis kiipkaardile on lisatud,” sõnas Paats.

Kuna Partnerkaardi äpp on veel arendamise järgus, siis ei saanud Kaubamaja esindaja Kiibile täiendavat informatsiooni veel jagada. Mida meile lubati oli see, et äpi arendamisel peetakse silmas kasutajamugavust ning et rakendus oleks võimalik kasutada erinevatelt platvormidelt. Paatsi sõnul ei ole Apple’i, Google’i või Samsungi makselahenduste jõudmist Eestisse veel niipea oodata.