Kickstarteris on populaarseks osutumas kaks-ühes laadimiskaabel, mis sobib Apple’i ja Androidi telefonidele

Kickstarteris on populaarseks osutumas kaks-ühes laadimiskaabel, mis sobib Apple’i ja Androidi telefonidele

Laadimiskaablitega võib olla suur segadus, kui endal on näiteks Apple’i Lightning laadimispesaga telefon ja teistel pereliikmetel või töökasslastel on Android nutitelefonid, mida iseloomustavad Micro USB laadimispesad. Nii pole võimalik teistele enda Lightning kaablit laenata, kuna Android nutitelefonidele see ei sobi. Vähemalt varasemalt ei sobinud.

Austraalia ettevõte LMcable mõtles välja uue generatsiooni laadimiskaabli, mis sobib nii Micro USB pesaga nutitelefonidele ja muudele seadmetele kui ka Apple’i Lightning laadimispesaga nutitelefonidele ja tahvelarvutitele.

Tootja sõnul pole kaks-ühes võimekus kaabli ainus müügiargument. Väidetavalt on kaabel keskmisest 10 korda vastupidavam ning toetab 2.4V kiirlaadimist.

Kaablis pole tegelikult midagi jalustrabavat – ühel pool on Micro USB otsik ja teisel poolel Lightning. Pärast väikest inseneritööd sai valmis kaabel, mis sobitub nii Lightning pesaga kui ka Micro USB pesaga seadmetele.

Kokku sooviti Kickstarteri abiga teenida kõigest 5000 dollarit, aga tänu toote suurele nõudlusele on juba teenitud 56,000 dollarit väga lühikese ajaga.

Kickstarteri vahendusel on võimalik kaablit omalegi tellida, mille hinnaks koos postikuluga on umbes 25 eurot. Tarnimine leiab aset aprillis.