Kohtudes Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergiga avaldas Andrus Ansip toetust Apple’ile

Kohtudes Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergiga avaldas Andrus Ansip toetust Apple’ile

Barcelonas toimuvat mobiilimessi Mobile World Congress külastab ka Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip. Digivolinik Ansip kohtus messi raames Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergiga.

Kuigi Ansipi ja Zuckerbergi kohtumise täpsed põhjused on teadmata, siis Ansip kasutas hetke ära ning teatas, et FBI ja Apple’i vahelises kaasuses on tema Apple’i poolt.

Ansip täpsustas, et ta on igasuguste nn tagauste vastu. Lisaks teatas ta, et riiklike tuvastussüsteemid peavad olema kaitstud. Zuckerbeg on üks paljudest tehnoloogiamaailma tippjuhtidest, kes on samuti avaldanud Apple’ile toetust.


Möödunud nädala alguses andis USA kohus Apple’ile käsu avada San Bernardino massitulistaja iPhone. Kuna telefon oli kaitstud PIN-koodiga ei saanud uurijad sellele ise ligi. Apple’i telefonides olev tarkvara lukustab telefoni automaatselt ning kustutab sealt ära kõik informatsiooni, kui vale PIN on sisestatud 10 korda järjest.

FBI soovib, et Apple looks neile spetsiaalse versiooni iOSi tarkvarast, mis annaks neile võimaluse proovida ühes minutis tuhandeid PIN-i kombinatsioone. Apple on sellest keeldunud viidates kasutajate privaatsuse hoidmisele.