Kümme nippi, kuidas võtta oma iPhone’ist viimast

Kümme nippi, kuidas võtta oma iPhone’ist viimast

Hiljuti möödus esimese põlvkonna iPhone’i müügile jõudmisest seitse aastat. Selle ajaga on Apple müünud üle 500 miljoni nutitelefoni. Suurest müüginumbrist hoolimata avastavad kasutajad telefoni kohta pidevalt asju, millest nad ei olnud varasemalt teadlikud. Erinevate tarkvaraliste lahenduste abil on võimalik telefoni kasutust teha veelgi mugavamaks. Jagame lugejatele 10 nippi, kuidas võtta oma iPhone’ist viimast.

1. Unelaulu laulev taimer

iPhone ekraanitõmmis 4
iPhone ekraanitõmmis 5
Kui sulle meeldib magama jääda muusika saatel, kuid ei taha, et telefoni aku öö jooksul tühjaks saaks, siis kasuta seda nutikat lahendust. Taimerit seadistades saab määrata erinevaid helisid, mida telefon mängima hakkab, kui määratud aeg on möödunud. Kuid, kas sa teadsid, et helina asemel saab taimeri seadistada nõnda, et pärast aja möödumist peatab ta muusika mängimise?

2. Seriaalide ja filmide mugavam vaatamine

Iga seriaal ning film algab mõneminutilise klipiga, kus näidatakse kõige tähtsamad nimed ära. Kui üritad tüütust osast edasi kerida, siis liigud liiga palju edasi. Onju tüütu? Võttes tollest taasesituspea (playheadi) mummukesest kinni ja liiguta sõrme ekraanil allapoole, nõnda saad valida edasikerimise kiirust.

3. Ole parem fotograaf

Ära tee kunagi telefoniga pilti püstises asendis! Põhjus seisneb selles, et püstises asendis pildid näevad ilusad välja vaid tolle sama telefoni ekraanil. Kui hakkad pilti arvutist, telerist või tahvlist vaatama on see proportsioonidest väljas ja tänu sellele kole. Lisaks tervitavad sind foto külgedel suured mustad kastid, see on lihtsalt ebameeldiv.

4. Pildistamiseks kasuta volüüminuppe

Vahest on tüütu vajutada ekraanil olevat pildistamise nuppu. Lihtsamaks pildistamiseks kasuta volüüminuppe. Eriti kasulikuks osutub see talvel, kui ei raatsi kindaid käest võtta.

5. Pildista kiiremalt

iPhone ekraanitõmmis
iPhone ekraanitõmmis 2
Turvalisuse tagamiseks kasutad telefonil 4 kohalist PIN koodi, tubli. Sellest tingituna oled häiritud kuna kaamerarakenduse käivitamiseks peab tegema liiga palju liigutusi. Kas teadsid, et kiiremaks pildistamiseks on avaekraanile peidetud väike kaamera ikoon mida üles libistades avatakse koheselt kaamerarakendus? Proovi järgi ja ütle, et sa ei jää seda võimalust edaspidi kasutama.

6. Tee mitu pilti korraga

Tahad mõnd kiiresti liikuvat objekti või inimest jäädvustada? Pildistades hoia ekraanile kuvatud nuppu või telefoni küljel olevalt volüüminuppu pikemalt all ning telefon salvestab korraga mitu pilti järjest.

7. Kirjuta kiiremini

Kas pead väikse ekraaniga iPhone’il kirjutamist suureks piinaks? Kiiremale kirjutamisele aitab kaasa spacebar klahv klaviatuuril. Lause lõpus vajuta seda kiirelt kaks korda järjest. See lisab lause lõppu punkti, tühiku ning alustab uut lauset suure algustähega.

8. Taasta kustutatud tekst

iPhone ekraanitõmmis 7
iPhone ekraanitõmmis 6
Kogemata kustutasid vajamineva teksti ära? Raputa telefoni ning taasta kaotatud tekst.

9. Kuvatõmmise tegemine

Telefoni ekraanil on midagi väga naljakat, nt läks mõni rakendus lolliks ja kõik nupud ja tekstid on segamini. Tahad 21. sajandi huumorit jagada ka sõpradega aga ei tea, kuidas seda teha? Tee ekraanil olevast kuvatõmmis. Selleks vajuta korraga telefoni ülaosas olevat sleep/wake nuppu ja ekraani allosas olevat home-nuppu. Kuvatõmmis salvestatakse pildigaleriisse.

10. Pane telefon sähvima

Vahest peab telefoni panema hääletuks, et selle valju helin ei häiriks teisi inimesi. Kuid kuidas, siis saada aru, et telefon heliseb, kui vibratsiooni ei ole millegipärast tunda? Lülita sätete all sisse valik, et telefoni kaameravälk hakkaks sissetulevate sõnumite ja kõnede peale sähvima.

iPhone ekraanitõmmis 3